Ново отбиване на топката в тялото на защитник и атаката на Реал приключва.

2:1!

Попадение на Салах!

Снимка 525997

Гостите се връщат в мача.

Пас за египетския национал на границата на засадата, той овладя топката и стреля незабавно, връщайки едно попадение.

Ситуацията беше разгледана посредством системата ВАР, която узакони правотата на взетото решение. Голът беше признат.

49′

Жълт картон за Васкес.

45′

Играта е подновена.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме започна равностойно, като звездите на Реал (Мадрид) опитаха да превземат бързо повече терен, но съперникът им не позволяваше това да се случи.

Постепенно играта на "галактикос" сработи и те вдигнаха сериозно оборотите.

Грешките в защитата на Ливърпул предоставяха отлични шансове на Бензема, Модрич и Асенсио, като изглежда ситуацията беше такава, че бе само въпрос на време испанският гранд да открие резултата.

Това се случи след 27 минути игра, когато Тони Кроос прати брилянтен пас към Винисиус, който простреля с плътен удар стража на гостите за 1:0.

Не личеше играчите на Реал (Мадрид) да имат каквото и да било намерение да забавят темпото, като дори напротив - те заиграха на още по-висока предавка и създаваха множество предпоставки за нова неточност в представянето на мърсисайдци.

Това се случи в 36-ата минута, когато нов ас на Кроос внесе смут в защитата на Ливърпул, Александър-Арнолд се опита да върне топката към съотборниците си, но с глава я насочи право към включващия се на скорост Асенсио, който опита да прехвърли Алисон, на първо време стражът успя да реагира, но при добавката нямаше милост и Асенсио покачи на 2:0.

Отново той можеше да се възползва и от грешка на Кабак, но пропусна да се разпише останал сам срещу Алисон.

Така на почивката домакините разполагаха с две попадения предимство.

45′

Почивка.

44′

Кейта не изглеждаше никак доволен при смяната си.

Премина покрай Клоп, но вместо да го поздрави, се изплю в противоположната посока и отвърна погледа си...

43′

ПРОПУСК на Асенсио!

Грешка на Кабак, който не се справи по най-добрия начин, Асенсио получи отличен шанс, но не се възползва.

Пропиляна възможност за домакините.

42′

Алкантара сменя Кейта.

39′

Жълт картон за Мане.

36′

ГООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Асенсио!

Ново отлично подаване на Кроос, грешка в защитата на Ливърпул. Александър-Арнолд подава с глава на съперника.

Топката достига до Асенсио, който пробва да прехвърли технично Алисон, на първо време вратарят реагира, но при добавката си испанецът не сгреши!

Преднината на домакините е удвоена!

Снимка 525994

32′

Бензема нахлува в наказателното поле.

Повален е.

Очаква сигнал на Брих, който обаче махва с пръст.

Дузпа няма.

Повторенията не са категорични.

30′

Лука Модрич получи редица комплименти от популярни състезатели в последните седмици.

Кака: За Модрич футболът е като танц

"Много трудно е да се играе така"

И днес доказва, че има защо да бъде така.

Снимка 525978

27′

ГООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Винисиус!

Снимка 525989

Изключително подаване на Кроос.

Изведе съотборника си по брилянтен начин. Той пък се възползва оптимално и праща топката в мрежата с плътен изстрел.

Предимство в резултата за мадридчани!

Снимка 525991

24′

Кроос с извеждащо подаване за Бензема!

Кабак се хвърля в краката на французина и не му позволява да стреля опасно.

Корнер за "галактикос".

Нищо интересно след изпълнението му.

21′

Все по-сериозни единоборства в средата на терена.

Добре е, че не се стига до контузия на някой от футболистите на двата тима.

Феликс Брих на няколко пъти предупреждава звездите на "бели" и "червени" за действията им.

17′

Важна намеса на Васкес.

Този път след акция на Вайналдум.

Върна се състезателят на испанския тим навреме, за да избие топката напред.

Снимка 525981

14′

Пас към Александър-Арнолд по левия фланг.

Той се опитва да центрира незабавно.

След рикошет, кълбото се оказва в ръцете на вратаря на "белите".

13′

Поредна атака за Реал (Мадрид).

Центриране.

Винисиус засича с глава!

Топката преминава покрай вратата.

12′

Пробив на Винисиус.

Връща топката към Модрич.

Той пада на границата на наказателното поле.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Брих е категоричен.

9′

Ливърпул на свой ред опитва да наложи преса.

Играта на тима е прецизна, внимателна и се търси максимума от всеки пас.

Юрген Клоп е подозрително спокоен край страничната линия...

Юрген Клоп: Не бих поканил Рамос на рождения ми ден

"Искам да се борим"

8′

Този мегасблъсък определено изглежда странно без фенове, на помощното игрище на "галактикос"...

Снимка 525977

4′

Опит за налагане на натиск от страна на домакините.

Без излишни рискове, всички действия на състава изглежда са насочени към постепенното изграждане на атаките.

3′

Васкес получава по десния фланг.

Решава да се надиграва със защитниците пред себе си.

Без успех.

2′

Първи точен удар.

Негов автор е Карим Бензема.

Топката е в ръцете на Алисон.

Не беше достатъчно затрашително изпълнението на французина.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Кейн

Реал (Мадрид) приема Ливърпул в първия мач на четвъртфинaлите на Шампионската лига. Срещата в Мадрид започва в 22:00 часа.

Два от най-успешните клубове на европейската сцена се срещат в повторение на финала през 2018 година.

Снимка 521830

Източник: Twitter

"Белия балет" спечели, но година по-късно мърсисайдци завоюваха трофея.В днешния мач, Реал има трудната задача да бъде контузения си капитан Серхио Рамос и все още възстановяващия се Еден Азар.

Наставникът на "белия балет" Зинедин Зидан обаче със сигурност е готов да се изправи пред сериозното предизвикателство.

Снимка 521026

Интересен ще бъде сблъсъкът с колегата му Юрген Клоп.

"Клоп е феноменален треньор. Има голям опит. Работата, която върши, показва качествата му. Всеки знае какво прави Ливърпул. Те имат други играчи, които могат да заменят отсъстващите", заяви Зидан преди мача.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

От своя страна Юрген Клоп не скри задоволството си, че Реал е смятан за фаворит в двубоя.

"Изправяме се срещу съперник, който играе футбол и това помага. Имаме шанс, абсолютно. Всички казват, че Реал е фаворит и това е страхотно", заяви Клоп.

Снимка 517480

Реал (Мадрид) може да се похвали с добро представяне в турнира. Клубът  спечели пет от последните шест срещи. Освен това в последните три сблъсъка между двата отбора, испанците неизменно печелят.

В близкото минало, обаче Ливърпул също бе спечелил три поредни пъти срещу "кралете" в най-престижния европейски клубен турнир.

Енрике Рикелме: Връщам Роналдо, Зидан приключва с Реал (Мадрид)!

Кандидат за президент на Реал (Мадрид): Връщам Роналдо, Зидан приключва с отбора!

"Борусия иска да задържи Халанд за още една година"