Реал (Мадрид) записа една от най-убедителните си победи от началото на сезона. "Белите" разбиха с 5:0 като гости Виктория (Пилзен) в мач от група "G" на Шампионската лига. Два гола на "Досан Арена" вкара Карим Бензема (20,37), а по веднъж се разписаха Каземиро (23), Гарет Бейл (40) и Тони Кроос (67).

Двубоят бе дебют в турнира за временния треньор на "кралете" Сантиаго Солари. С успеха испанският гранд се изравни по точки на върха в групата с Рома. Двата тима имат по 9 пункта. ЦСКА (Москва) е трети с 4 точки, а Виктория е последен с 1 точка.

За гостите почивка получи Лука Модрич, а в титулярния състав попадна Серхио Регилон. За чехите титуляр бе бившият футболист на Левски Роман Прохазка.

Виктория (Пилзен) - Реал (Мадрид) 0:5

Виктория (Пилзен) - Реал (Мадрид) 0:5, гол на Кроос

Двубоят започва в 22:00 часа

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на Куртоа. В 9-ата минута Хрошовски центрира остро в наказателното поле, където Начо бе близо до това да си отбележи автогол, пращайки топката в горната греда.

В 11-ата минута Прохазка центрира отдясно към далечната греда, но Хори не успя да играе с кълбото.

Снимка 388047

Източник: Twitter

Реал поведе с първата си по-добра атака. Карим Бензема нахлу в наказателното поле отдясно, премина през Прохазка и Хубник и с плътен удар вкара за 0:1.

Три минути след това "белите" ликуваха за втори път. Каземиро се пребори с Хубник след центриране от корнер на Кроос и с глава прати топката във вратата.

В 28-ата минута Хрушка едва успя да избие тежък удар на Гарет Бейл извън наказателното поле.

Снимка 388049

Източник: uefa.com

В 37-ата минута "кралете" направиха преднината си класическа. Гостите разиграха след изпълнение на корнер. Топката стигна до далечната греда, където Бейл свали за Бензема, а французинът се разписа за 0:3.

Три минути след това испанският гранд удари за четвърти път. Регилон центрира от аутлинията, Бензема продължи топката с глава към Гарет Бейл, а уелсецът с удар от движение вкара за 0:4.

Снимка 388053

Втората част започна с две добри възможности пред Виктория. Първо Копич бе изведен отляво, но Куртоа предвидливо излезе и блокира удара му. В 51-ата минута отново Копич стреля от далечна дистанция, но белгийският страж изби в корнер.

В 60-ата минута Петржела отне топката на Начо и подаде към Хрошовски, чийто шут мина покрай вратата.

Снимка 388052

Седем минути по-късно Реал вкара пето попадение. "Белите" организираха бърза контраатака. Винисиус напредна в полето на домакините и пусна към Тони Кроос. Германският халф без да се бави елегантно прехвърли излезлия напред Хрушка и бе точен за 0:5.

В 69-ата минута Лукас Васкес опита да запише името си сред голмайсторите, но ударът му със задна ножица мина покрай вратата.

Снимка 388051

В 77-ата минута пред домакините се откри нова възможност за почетно попадение, но Петржела пропусна.

В продължението на мача удар на Гарет Бейл срещна гредата. Така Реал си тръгна с лесна победа от визитата в Пилзен.