Реал (Мадрид) не срещна особени затрудения с гостуването си на Селтик в мач от първия кръг на Група F в Шампионската лига. "Белия балет" се наложи с 3:0, но успехът не може да радва особено отбора.

Суперзвездата Карим Бензема получи травма. Голмайсторът от миналия сезон в Лигата и първи фаворит за Златната топка тази година се контузи и трябваше да напусне терена след по-малко от 30 минути игра. Контузията е в коляното, като тепърва ще става ясно доколко е сериозна тя.

ПСЖ победи Ювентус с 2:1 в Шампионска лига

ПСЖ надви Ювентус с два гола на Мбапе

Отлично начало за парижани

Еден Азар го замени и Реал вкара два гола след 15 минути през втората част, един чрез Винисиус и един от Модрич.

Първото попадение падна чак в 56-ата минута, когато домакините пресираха дълбоко в наказателното поле. Фредерико Валверде проби отдясно и намери Винисиус в наказателното на Селтик. Бразилецът запази хладнокръвие и стреля точно във вратата - 0:1.Четири минути по-късно Модрич залъга защитник на Селтик, за да му се открие цялата врата. Джо Харт нямаше шанс да спаси - 0:2.

В 77-ата минута  Дани Карвахал намери Еден Азар, за който остана по-лесното - да протегне крак и да насочи за 0:3. Така Белгиецът замести подобаващо Бензема, като записа гол и асистенция на своята сметка.

Селтик - Реал Мадрид 0:3

Голмайстори: 0:1 - Винисиус (56), 0:2 - Лука Модрич (60), 0:3 - Еден Азар (77)

Селтик: Харт, Юранович, Картър-Викърс, Йенц, Тейлър, Макгрегър, О'Райли, Хатате, Жота, Абада, Якумакис

Реал Мадрид: Куртоа, Менди, Алаба, Милитао, Карвахал, Чуамени, Кроос, Модрич, Валверде, Винисиус, Бензема