Снимка 340323

52′

Дискусионен момент.

След изстрел на Кавани, топката се отбива в Серхио Рамос и се връща в игра.

Претенции на гостите за игра с ръка на капитана на "кралете". Джанлука Роки показва, че такава, според него, не е имало.

49′

Изстрел на Мбапе!

Навас избива топката.

45′

Играта е подновена.

45+2′

Мегасблъсъкът от 1/8-финалите в Шампионската лига оправда високите очаквания през началните си 45 минути. Първото полувреме на "Бернабеу" мина сякаш на един дъх, като акциите и за двете единайсеторки се редуваха една след друга, а феновете едва успяваха да си поемат дъх.

След само 3 минути игра Кристиано Роналдо стреля опасно, но топката не порази целта. Направи впечатление масираният натиск на домакините в началните мигове от двубоя. Състезателите на Реал натискаха опонента си в половината му, като в определени моменти всички футболисти на "галактикос", с изключение на вратаря Навас, бяха в полето на Пари Сен Жермен.

На два пъти Роналдо можеше да даде преднина на тима си, но това така и не се случи. Бензема също стреля опасно, но кълбото не попадаше в целта.

Напористите действия на "галактикос" в предни позиции отваряха сериозни пространства в отбранителната линия на постройката им. За тим като ПСЖ, обичащ именно играта на контраатака и прегрупиращ се скорострелно от защита в нападение, подобен подход на съперника беше добра новина.

Резултатът бе открит от гостуващия състав, след точно 33 минути игра. При разбъркване в полето на Кейлор Навас кълбото бе пропуснато от Мбапе, отиграно с пета от Неймар, след което за непокрития Рабио не остана нищо друго, освен да разстреля стража на "кралете", давайки предимство на парижани.

Отговорът на Реал (Мадрид) закъсня, като Роналдо не успя да се разпише от свободен удар, а малко след това и изстрел на Бензема беше спасен от Ареола.

Минута преди края Кроос бе фаулиран в наказателното поле на съперника и Джанлука Роки посочи бялата точка. Реферът пожали Ло Селсо, който извърши нарушението срещу Тони Кроос, тъй като той вече имаше жълт картон и можеше да се окаже принуден да напусне терена преждевременно. Това не се случи. Така или иначе обаче зад топката застана Кристиано Роналдо, който не сгреши, разписа се за 1:1 и върна "белите" в мача.

45+1′

Почивка.

45′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Кристиано Роналдо от дузпа!

44′

ДУЗПА за Реал (Мадрид)!

Фаул срещу Кроос!

38′

Удар на Кавани!

Рикошет и кълбото излиза в корнер.

Щастливо стечение на обстоятелствата за Кейлор Навас.

37′

Роналдо се освобождава в наказателното поле и стреля.

Много неточно...

33′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Рабио!

Кълбото бе пропуснато от Мбапе, отиграно с пета от Неймар, след което за непокрития Рабио не остана нищо друго, освен да разстреля Навас, давайки предимство на парижани.

32′

Жълт картон за Иско.

30′

Слаб шут на Неймар.

Без проблеми за Реал (Мадрид).

28′

Роналдо стреля от близка дистанция!

Вратарят на ПСЖ спасява!

Разочарование за португалската звезда.

26′

Изстрел на Роналдо от свободен удар!

Топката минава над вратата.

25′

Фаул на Ло Селсо срещу Иско на границата на наказателното поле.

Добра възможност за Реал (Мадрид).

Снимка 340308

22′

Груба игра от страна и на двата тима.

Множество нарушения.

19′

Кристиано и Неймар...

Имат какво да си кажат, а и да си докажат двамата.

Снимка 340306

14′

Официално предупреждение за Неймар.

Снимка 340305

12′

Неймар центрира към Кавани!

В последния момент Варан протегна крака си и изби кълбото.

8′

Четири нарушения срещу Неймар за едва 8 минути игра.

Посланието на защитниците на "кралете" е по-скоро ясно.

7′

Берчиче стреля от границата на пеналта!

Неточен шут.

Единсон Кавани претендира, че е трябвало да получи топката от съотборника си.

5′

Кроос стреля от границата на наказателното поле!

Топката е избита от вратаря на съперника.

Корнер за Реал.

4′

Два фаула на Каземиро срещу Неймар.

Не започва добре футболистът на Реал срещата.

Снимка 340307

3′

Шут на Роналдо от средна дистанция!

Топката не намира целта.

Кристиано засече кълбото директно от въздуха.

2′

Вихрено, дори арогантно начало за домакините.

Корнер за тима още в 41-ата секунда.

Две нарушения, само в рамките на няколко игрови секунди.

1′
Снимка 340289

Треньорът на Реал (Мадрид) - Зинедин Зидан изглежда значително напрегнат преди началото на двубоя.

Със сигурност легендарният французин осъзнава важността на сблъсъка за отбора, клуба и самия себе си.

Реал (Мадрид) почти перфектен под ръководството на Зинедин Зидан в Шампионската лига

Реал почти перфектен под ръководството на Зизу в Шампионската лига

Белия балет игра на полуфиналите във всеки от последните 7 сезона на турнира

1′
Снимка 334754

Източник: twitter.com/PSG

Единсон Кавани отбелязва 31-ия си рожден ден днес.

Дали ще има повод за празнуване и след последния съдийски сигнал на "Бернабеу"?

1′
Снимка 340290

С известно чувство за хумор, Неймар се опитва да успокои Тиаго Силва.

Нападателят е титуляр в мача, защитникът и капитан на парижани - не.

Конфликт с Унай Емери оставя Тиаго Силва на скамейката срещу Реал (Мадрид)?

Часове преди мача с Реал: Конфликт с Емери оставя Тиаго Силва на скамейката за ПСЖ?

Бразилецът по всяка вероятност ще пропусне голямото дерби

1′

Има и такива фенове.

Снимка 340292

1′

Всичко е готово за началото на мача.

Феновете тръпнат в очакване.

Снимка 340303

1′

Ковачич Пасторе

Реал (Мадрид) приема Пари Сен Жермен в мач от осминафиналите на Шампионската лига. Битката на стадион "Сантяго Бернабеу" стартира в 21:45 часа.

Парижани отпадната драматично миналата година в същата фаза от Барселона, след като спечелиха първият мач с 4:0, но загубиха в Испания с 1:6. Сега нещата са много по-различни, особено след привличането на 222-милионния Неймар.

Пари Сен Жермен стряска Реал (Мадрид) с "мрачно минало" и безупречно настояще

ПСЖ стряска Реал с "мрачно минало" и безупречно настояще

Положителен баланс за парижани срещу "галактикос"

Реал (Мадрид) започна да трупа самочувствие след незадоволителните резултати от началото на сезона.

Тимът на Зинедин Зидан изостава със 17 точки от лидера Барселона в Примера дивисион.

Реал ще бъде без наказания защитник Дани Карвахал, което може да доведе до рокади. Хесус Вайехо и Дани Себайос пропускат мача заради контузии, но добрата новина за Зидан е, че атомното трио Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема е на линия.

Наставникът на ПСЖ Унай Емери остави в Париж Тиаго Мота. Бившият халф на Реал Ласина Диара пък може да започне като титуляр и да подсигурява освободените от много защитни функции Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе.

ПСЖ елиминира Реал в предишните два сблъсъка от евротурнирите - за Купата на УЕФА през 1993 г. и за КНК през 1994. И в двата случая на фаза четвъртфинали.

Под ръководството на Зинедин Зидан, Реал спечели 10 от 14-те си елиминации в Шампионската лига. В тази серия "Кралете" спечелиха всичките си 6 мача на "Бернабеу".

Миналата година Реал стана първият отбор след Интер от 2010 година, който спечели трофея, след като завърши на второ място в групата си. ПСЖ вкара 25 гола в груповата фаза на Шампионската лига. Рекорд в турнира.

Кристиано Роналдо призова: Нека феновете ни бъдат с нас!

Кристиано призова: Нека феновете ни бъдат с нас!