Реал (Мадрид) се класира за полуфиналите на Шампионска лига, след като отстрани Челси по изключително зрелищен начин. Срещата на "Сантиаго Бернабеу" завърши при резултат 3:2 в полза на "сините" от Лондон, но с общ резултат 5:4 мадридчани ликуваха след последния съдийски сигнал.

Британците направиха резултата класически, благодарение на Мейсън Маунт (15'), Антонио Рюдигер (51') и Тимо Вернер (75'). Реал обаче показа характер и се върна в мача, след като Родриго (80') успя да се разпише. В продълженията Карим Бензема (96') нанесе своя удар и прати "белия балет" в следващата фаза на турнира на богатите.

Снимка 570438

Челси поведе в резултата в 15-ата минута, когато Рубен Лофтъс-Чийк подаде към Тимо Вернер, а той веднага продължи за Мейсън Маунт. С едно докосване футболистът прати топката в левия ъгъл на вратата на Тибо Куртоа.

В 51-ата минута лондончани удвоиха преднината си. Мейсън Маунт центрира от корнер в наказателното поле на Реал, където Антонио Рюдигер бе изпуснат и стреля с глава, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата - 0:2.

Снимка 570437

Гостите не се отказаха да търсят гола и в 75-ата минута страхотна многоходова комбинация изведе Тимо Вернер на върха на атаката. Германецът показа класа и се справи с бранителите в бяло и с помощта на рикошет опъна мрежата.

В 80-ата минута "белия балет" се върна в играта. Лука Модрич хвърли фантастичен пас към влезлия като резерва Родриго, който от въздуха засече по красив начин топката - 1:3.

Снимка 570439

В добавеното време на срещата Кристиан Пулишич можеше да донесе успеха на Челси, но не успя да порази целта от трудна позиция. Така резултатът се запази и се стигна до продължения.

В 96-ата минута Реал Мадрид излезе напред в общия резултат, след като героят от мача в Лондон Карим Бензема с глава намали на 2:3.

Снимка 570435

В 119-ата минута Жоржиньо можеше да нокаутира Реал. Той нанесе удар от наказателното поле, но топката премина на сантиметри встрани от дясната греда.

Виляреал и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1