90+3′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Алфредо ди Стефано", гр. Мадрид (Испания) Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Реал (Мадрид) и Челси завършиха наравно 1:1 в първи полуфинален мач от Шампионската лига

Голово равенство в Мадрид остави неразрешен спора между Реал и Челси

1:1 в първия полуфинал между двата тима в Шампионската лига

90+2′

Карим Бензема бива заменен от Родриго в последните мигове на мача.

89′

Официално предупреждение за Алваро Одриосола.

87′

ВАРАН! В 87-ата минута Реал (Мадрид) можеше да стигне и до пълния обрат. Рафаел Варан се оказа най-съобразителен при корнер, но насочването му с глава не донесе нужната голова радост за „кралете“.

85′
Снимка 528887

Източник: EPA/БГНЕС

83′

Футболистите на Челси притежават топката в по-голяма част от времето. Директният им футбол обаче не може да се увенчае и с достатъчно изстрели към Куртоа.

79′

Жълт картон за Рафаел Варан.

78′
Снимка 528901

77′

Марко Асенсио ще замени капитана на "лос меренгес" Марсело.

76′

Алваро Одриосола се появява в игра, за да замени Дани Карвахал.

72′

След направените три смени от Томас Тухел, Челси си възвърна самочувствието и направи няколко много качествени акции към вратата на Реал. При една от тях мароканецът Зиеш осигури качествено подаване на далечната греда, където обаче нямаше футболист в "синьо", който да засече.

70′
Снимка 528898

67′

Капитанът Сесар Аспиликуета е изхабил доста от физическите си сили и бива заменен от Рийс Джеймс.

67′

Хаким Зиеш също се появява в игра, като той ще замени голмайстора Пулишич.

66′

Тройна смяна в лагера на Челси. Първата двойка, която ще се поздрави край тъчлинията са Тимо Вернер и Кай Хавертц.

66′

Еден Азар ще доиграе остатъка от двубоя, а играта напуска Винисиус Жуниор.

64′

Марсело се хвърли безкомпромисно в краката на съперник, поради което получава картон.

60′

Тони Кроос задържа Н'Голо Канте, заради което получава жълт картон.

59′
Снимка 528900

57′

Опит за дълбока преса на Челси, която видимо притеснява футболистите на Реал, но все пак всичко завършва с мощно изчистване на Куртоа.

49′

Подновяването на играта ни донесе от познатата динамика, видяна през първата част. По веднъж за своите тимове опасни изстрели отправиха Бензема и Вернер, но нито един от тях не можеше да се похвали с необходимата точност.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 528889

45′

ПОЧИВКА!

41′

След лек период на разколебаване, Челси отново се върна към обичайните си атаки на висока скорост. Тимо Вернер проби отдясно в 41-ата минута, като предпочети да завършва сам с удар в близкия ъгъл. Топката обаче намери външната част на мадридската мрежа.

37′

Кристиан Пулишич бива официално предупреден, след като влезе много грубо в краката на Марсело.

33′
Снимка 528890

29′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ!! 1:1!! БЕНЗЕМА! И ако преди няколко атаки гредата на Карим бе само предупреждение, в 29-ата минута капитанът на Реал върна своите в мача. Заучено изпълнение при корнер завърши с центриране към далечната греда, където Едер Милитао свали с глава за Бензема. Французинът се възползва от невъзможността Рюдигер и Кристенсен да изчистят, за да може след миг отблизо да не остави никакъв шанс за Менди.

26′

Първи жълт картон в мача. Получава го Винисиус.

24′

Формация 3-5-2 определено не прилягаше на Реал, като всяка една атака на Челси имаше невероятната възможност да завършва с удар. При нова такава, Бен Чилуел понахалства на Пулишич и се пребори за възможността да стреля по земя. За късмет на Куртоа, вражеският изстрел беше слаб и неточен, тъй като белгийският вратар нямаше необходимата видимост.

Снимка 528886

22′

ГРЕДА ЗА РЕАЛ! Лидерът в редиците на Реал (Мадрид) - Карим Бензема, опита да даде пример на своите колеги с положение, което френската звезда си изработи изцяло сам. "Деветката" получи топката с гръб към вратата, след което отправи бомбен шут от средна дистанция, ударил напречната греда и излезнал в аут.

13′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ!! 0:1!! ПУЛИШИЧ! Неориентираната отбрана на Реал (Мадрид) не спираше да провокира атаката на Челси. Поредната грешка този път беше наказана. Кристиан Пулишич получи възможността спокойно да си спре топката в наказателното поле на испанците. Куртоа се опита да го блокира, но вместо това беше елегантно финтиран от американската звезда. Последва негов плътен изстрел в центъра на вратата, където безплодно на голлинията бяха останали двамата централни защитници на домакините.

11′

Светкавичните акции на англичаните продължиха с премерено подаване на Сесар Аспиликуета, пласирал своя пас малко пред дузпата. Тимо Вернер отново обаче влезе в ролята на длъжник, тъй като закъсня със секунди, за да засече, може би голово.

9′

КАКЪВ ПРОПУСК! Челси пропиля изключителен шанс да поведе в този първи полуфинал в Шампионската лига. Това се случи в 9-ата минута, когато бързото трио в атаката на "сините" свари неподготвена "кралската" защита. Мейсън Маунт пробва техничен шут в далечния ъгъл, но рикошет помогна на топката да достигне до Пулишич. Американецът демонстрира отличен поглед и с глава продължи за абсолютно непокрития Вернер. Германският стрелец обаче направи по-трудното и от няколко метра стреля право в тялото на Куртоа.

Снимка 528888

5′

Тежко единоборство между Едер Милитао и Мейсън Маунт, което завърши с нарушение в полза на "сините".

3′

Двубоят на "Алфредо Ди Стефано" започна със спокоен и позиционен футбол. Нито един от двата съперника нямаше желание да атакува неблагоразумно, по-скоро изчаквайки грешка в редиците на своя опонент.

1′

33. Емерсон

Реал (Мадрид) домакинства на Челси в първи полуфинал на Шампионска лига тази вечер от 22:00 часа. Испанският гранд се класира за тази фаза, след като елиминира Аталанта и Ливърпул. "Сините" от Лондон пък се справиха последователно с Атлетико (Мадрид) и Порто.

През уикенда "лос бланкос" не успяха да победят Бетис в Ла Лига и това навярно ще донесе лек смут в редиците им. Челси направи голяма крачка към класиране в Топ 4 на английската Висша лига с успех срещу пряк конкурент за мястото - Уест Хем (1:0).

Зинедин Зидан и компания са устремени към 14-ата европейска корона, а самочувствие им дава и серията от 17 мача без загуба във всички турнири. Тя започна след поражението с 1:2 от Леванте на 30 януари. В този период нито един отбор не успя да вкара повече от един гол във вратата на Тибо Куртоа.

Реал (Мадрид) и Бетис завършиха 0:0 в Ла Лига

Нулево реми компрометира шампионските амбиции на Реал (Мадрид)

"Кралете" не успяха да победят Бетис у дома

Челси е преобразен под ръководството на Томас Тухел и започна да играе изключително стабилно в защита. През целия сезон в "турнира на богатите" лондончани са инкасирали само три гола. "Сините" са на полуфинал в турнира за първи път от 2014 година, когато бяха отстранени от Атлетико (Мадрид).

Една от централните фигури в мача тази вечер се очаква да е Еден Азар. Белгиецът постоянно е измъчван от контузии след трансфера си на "Сантиаго Бернабеу", но вече е възстановен и се очаква да играе срещу бившия си клуб. По-вероятно е обаче той да се появи след почивката. Тони Кроос имаше мускулна травма, но ще е на линия за големия сблъсък и ще си партнира в средата на терена с Лука Модрич и Каземиро. В титулярния състав ще се завърне и Винисиус Жуниор, който ще действа в предни позиции заедно с Карим Бензема и Марко Асенсио. Серхио Рамос, Лукас Васкес и Ферлан Менди са аут, но добрата новина е завръщането на Даниел Карвахал.

Рафаел Варан: Трябва да създадем проблеми на Челси

"Те са много балансиран отбор"

Челси ще бъде без Матео Ковачич, който е контузен и няма да може да играе срещу бившия си клуб. Гостите обаче нямат други проблеми с травми и наказания. Тиаго Силва ще ръководи защитата, а в халфовата линия ще си партнират Жоржиньо и Н'Голо Канте. Рийс Джеймс и Бен Чилуел са фаворити за местата по двата фланга, а Мейсън Маунт и Тимо Вернер ще играят зад изнесения напред Кай Хавертц.

BWIN СЪС СТРАХОТНИ КОЕФИЦИЕНТИ ЗА ГОЛЕМИЯ МАЧ

В исторически план Реал и Челси са се срещали само три пъти, а "белите" още нямат победа. През сезон 1970/71 двата отбора се изправят във финала за КНК. Мачът на 19 май завършва 1:1, а два дни по-късно Челси печели с 2:1 и вдига трофея. Лондончани триумфират и през 1998 година, когато с гол на Густаво Пойет побеждават с 1:0 във финала за Суперкупата на Европа.