Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 76444
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Аякс елиминира Реал (Мадрид) от Шампионската лига след успех с 4:1

Кралят е мъртъв, да живее Аякс! Реал (Мадрид) беше унижен и изхвърлен от Шампионската лига!

Наследниците на Йохан Кройф смълчаха "Бернабеу" с фамозния си успех 4:1

90+3′

Жълт картон за Начо, което е и последното нещо в този мач.

87′

Каземиро напуска под бурните освирквания на "Бернабеу". На терена се появява младокът Валверде.

Снимка 410455

Източник: EPA/БГНЕС

80′

Ерик Тен Хаг осъществява последната си смяна в този паметен за него мач.

Снимка 410438

74′

Голмайсторът Шьоне отстъпва мястото си на Де Вит! Първа смяна за аяксите!

74′

Още един от героите на вечерта - Давид Нерес, също отстъпва мястото си на терена. Влиза датчанинът Долберг.

73′
Снимка 410456

72′

ГООООЛ ЗА АЯКС!!1:4!! ЛАСЕ ШЬОНЕ!!! "Лос Меренгес" нямаха и две минути, за да се порадват на появилия им се плах шанс за обрат. Всичко за тях вече окончателно приключи в 74-ата минута, когато Ласе Шьоне наниза гол-красавец за 1:4. Въпреки нестандартната си позиция за изпълнение, датчанинът директно насочи от фаул към вратата на сюрпризирания Куртоа, който се протегна максимално, но не успя да се спаси от осъществилия се голов резил.

70′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД!! 1:3!! АСЕНСИО!! След попадението на сърбина, домакините изтърваха още поне две 100-процентови положения за гол. Все пак съдбата им се усмихна в 70-ата минута, когато Марко Асенсио, с помощта на страничната греда, все пак успя да сломи Андре Онана.

64′
Снимка 410439

62′

ГООООЛ ЗА АЯКС!! 0:3!!! ТАДИЧ!! Уникалната европейска вечер за Аякс придоби статута на класика в 62-ата минута. Наследниците на Йохан Кройф отново пренесоха бързо интересните събития в полето на Реал, а когато Тадич получи топката на границата на наказателното поле, над 75 000 души по трибуните видяха как той я насочва безпощадно в горния десен ъгъл на Куртоа. Зачитането на този гол обаче отне известно време, тъй като по време на атаката имаше сериозни съмнения дали топката беше излязла в тъч при спор между Зиех и Регулион. В крайна сметка, след помощта на ВАР, Фелкс Брих даде сигнал играта да продължи с удар от центъра.

51′

ВАН ДЕ БЕК! Аякс предупреди своя съперник, че ще държи под око всяка негова грешка и в 51-ата бързо си изработи ситуация, от която можеше да стане 0:3. Дони Ван Де Бек обаче беше в позицията си на губещ, след като не успя да пречупи уменията на Куртоа.

47′

СИЛНО НАЧАЛО ЗА "КРАЛЕТЕ"! Реал нямаше какво да губи и се хвърли в отчаяни атаки веднага след подновяването на реванша. В рамките на няколко минути момчетата на Сантиаго Солари стигнаха до две чисти положения, но при тях с неточни изстрели изпъкнаха Марко Асенсио и Карим Бензема.

Снимка 410458

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 410445

45′

ПОЧИВКА!

42′

ГРЕДА ЗА РЕАЛ! Гарет Бейл осъществи един от марковите си пробиви по крилото, с което реално направи и първото по-значимо нещо от появата си на терена 10 минути по-рано. Малко преди почивката, уелсецът можеше да върне своя тим в играта, ала ударът му намери страничната греда на Аякс.

34′

ОЩЕ ЕДНА ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Както са казали хората: "Едно зло, никога не идва само". Това важеше с пълна сила и за треньорския щаб на Реал (Мадрид). Няколко минути, след като принудително трябваше да бъде заменен Лукас Васкес, същата участ сполетя и младия талант Винисиус. Той се травмира при пробив, завършил с изстрел от външната част на вражеската мрежа.

Снимка 410443

33′

ЗИЕХ!!! Ако имаше възможност, феновете на "кралете" щяха да нахлуят на терена в 34-ата минута. Причината - поредната нелепост в защитата на "кралете", която без малко не позволи на Хаким Зиех да ликува с втория гол в мача. Мароканецът отправи техничен изстрел към долния десен ъгъл, но Куртоа се разтегна максимално и отрази.

30′

Жълт картон за Дани Карвахал, който направи фаул малко пред своето наказателно поле.

29′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Лошото стечение на обстоятелствата продължи да преследва уж фаворизираните домакини. В 29-ата минута безпомощно на терена седна Лукас Васкес, като от сълзите в очите му ясно си личеше, че участието му в този мач е към своя край. Така малко след това, на неговото място се появи Гарет Бейл.

Снимка 410444

26′

Официално предупреждение за Мазрауи, който ще пропусне следващия мач на амстердамци в ШЛ.

25′

ТАДИЧ!! Положенията пред двете врати обаче нямаха край. В 25-ата страхотен шанс се откри и пред Душан Тадич. Въпросният играч се оказа зад гърба на Каземиро и стреля акробатично от сравнително малък ъгъл. Куртоа беше предварително "разчел" ситуацията и майсторски отрази.

24′
Снимка 410437

23′

ВАСКЕС!! Въпреки трагичните нотки в отбрана, Реал стигаше до положения пред вратата на Онана, но отново демонстрира своята модерна през този сезон слабост - пропуските. Този път в ролята на длъжник влезе Лукас Васкес, който от около 13 метра не успя да преодолее камерунския национал.

Снимка 410440

22′

КАКЪВ ШАНС ЗА АЯКС! Определено "кралете" бяха в несъстоятелност, а това можеше да им коства и вече фатален трети гол в тяхната мрежа. Отбраната на мадридчани отново бе разсечена само с един пас, а авторът на второто попадение Давид Нерес вече бе сам срещу Куртоа. Този път мерникът на играча с №7 изневери и той пласира изстрела си близо до далечния ъгъл.

Снимка 410441

17′

ГООООЛ ЗА АЯКС!! 0:2!! ДАВИД НЕРЕС! Голям шок обзе "Бернабеу" в 17-ата минута, когато носителят на трофея в ШЛ вече губеше с 0:2! Аякс отново демонстрира уникалната си скорост при изграждането на атака, а фамозен пробив през центъра осъществи Душан Тадич. Сърбинът дори си позволи да направи "финта на Зидан", който в миг елиминира трима от играчите на Реал (Мадрид). И за да завърши всичко по подобаващ начин, балканецът отправи изпипан до последния детайл пас за Давид Нерес. Младият бразилец се оказа по-бързо от Модрич и Куртоа, и елегантно направи 0:2!

16′
Снимка 410436

11′

Селекцията на Сантиаго Солари опита да отправи подобаващ отговор в 11-ата минута, но Тони Кроос се забави прекалено дълго в подготовката му да си осигури максимално добър коридор за голов изстрел.

7′

ГООООЛ ЗА АЯКС!! 0:1!! ХАКИМ ЗИЕХ!!! И когато всички смятаха, че Реал (Мадрид) лесно ще стигне до откриващо попадение, такова падна в тяхната врата. Гостите се възползваха по възможно най-добрия начин от неориентираната защита на "кралете" и реализираха попадение в 7-ата минута. Душан Тадич се възползва от пространство по фланга, след което продължи отлично са нахлуващия в полето на "балета" - Хаким Зиех. Мароканският плеймейкър отигра ситуацията без подготовка и с плътен шут не остави никакъв шанс на Куртоа.

4′

ГРЕДА! Реваншът беше белязан от силното домакинско начало. Още в 4-ата минута "кралете" можеха да поведат в резултата. Отбраната на Аякс не се справи максимално добре след центриране от кронер, като топката стигна до намиращия се на фланга Лукас Васкес. Последва негов пас по въздух за Рафа Варан, който надскочи своя персонален пазач и с глава разтресе напречната греда на безпомощния в този миг Онана.

1′