Отборът на РБ Лайпциг заслужи пълния набор от три точки при визитата си на Бенфика, в срещата между двата тима от груповата фаза на Шампионската лига.

Гостите спечелиха с 2:1, след две попадения на Тимо Вернер през второто полувреме. В самия край на мача Сеферович вкара почетен гол за състава си, но това бе всичко, на което преобладаващата част от феновете на "Да Луш" можеха да се зарадват.

Първото полувреме изобилстваше от ситуации за откриване на резултата, но повечето от тях бяха прекъсвани още преди да се стигне до завършващ изстрел.

Все пак надмощието бе в полза на гостите, поради което и излизането напред в резултата от тях по-скоро не беше изненадващо.

Това обаче се случи през вторите 45 минути, като след 69 минути игра Поулсен асистира на Вернер за първия му гол в срещата, дал по-скоро заслужена преднина на гостуващия състав.

Само 9 минути по-късно отново Вернер покачи на 0:2, сякаш предвещавайки крайния победител в мача.

Шест минути преди последния сигнал Рафа Силва подаде добре за Сеферович, оформил крайното 1:2.

Така, след като по-рано днес Лион и Зенит завършиха наравно - 1:1, лидер в групата е РБ Лайпциг. Бенфика остава на последната позиция във временното класиране.

Славия (Прага) едва не стъписа Милано, тръгна си с точка от "Джузепе Меаца"