Турнир: Шампионска лига Стадион: "Ред Бул Арена", гр. Лайпциг Зрители: 29 843

РБ Лайпциг отново надви Тотнъм и е на 1/4-финал в Шампионската лига

РБ Лайпциг е на четвъртфинал в ШЛ, след втора победа над слаб Тотнъм

Разочарование за миналогодишния финалист в надпреварата

89′

Последна смяна за Тотнъм. Жозе Моуриньо пуска в игра юношата на клуба Фейгън-Уолкът. Напуска Серж Орие.

86′

ГОООЛ ЗА ЛАЙПЦИГ!! 3:0! ФОРСБЕРГ! 32 секунди трябваха на Емил Форсберг да отбележи гол след появата си на терена в 86-ата минута. Шведският национал се оказа на точното място, след като Адамс беше блокиран от Дайър и след изстрел отблизо вдигна победоносно ръце за класиката.

81′
Снимка 471064

Източник: EPA/БГНЕС

79′

Край на мача за Джовани Ло Селсо. До края на срещата ще следим изявите на Жедсон Фернандеш.

75′

ДЕЛЕ АЛИ!! Тотнъм можеше да се върне в мача четвърт час преди неговия край. Деле Али засече подаване от фланга, но насочването му от около 15-тина метра попадна точно в обсега на сигурния Гулаши.

71′

Марсел Забитцер отново влиза в статистиката на мача, но този път със своя жълт картон.

Снимка 471067

70′

Жълт картон и за Деле Али, който до този момент се представя доста под своите стандарти.

68′

Предупреждение за Яфет Танганга от Тотнъм, който наруши правилата срещу Тимо Вернер.

63′
Снимка 471058

60′

ВЕРНЕР!! Тимо Вернер отново прикова вниманието на специалистите с перфектната си солова изява в 60-ата минута. Тогава той мина с лекота измежду бранителите на Тотнъм и отправи шут от границата на наказателното поле, който премина над горната греда.

58′

Още една смяна от страна на Юлиан Нагелсман. Кристофер Нкунку напуска терена вместо Амаду Айдара.

54′

Втората част не започна много обнадеждаващо за "биковете", които трябваше да правят принудителна смяна в 54-ата минута. Халфът Мукиеле пострада сериозно в спор за топката и бе заменен от младия американец Адамс.

47′
Снимка 471059

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

Снимка 471060

45′

Хари Уинкс получава жълт картон, след като спря обещаваща контраатака на "биковете".

44′

ШИК! Селекцията на Жозе Моуриньо можеше да инкасира комичен трети гол в 44-ата. Ерик Дайър така изчисти коженото кълбо, че то се отклони в крака на Шик и бавно се запъти към левия ъгъл на Лорис. Капитанът на Хотспърс се намеси решително и спаси.

40′

ЛО СЕЛСО! Тотнъм даде признаци на живот в 40-ата минута, когато създаде първото си голово положение за мача. Аржентинецът Джовани Ло Селсо отправи техничен изстрел към далечния ъгъл на Гулаши, но националът на Унгария реагира качествено и изби.

34′

Първи жълт картон в срещата. Получава гол Райън Сесеньон от състава на Тотнъм.

28′

ВЕРНЕР! Класиката беше изключително близо до осъществяване в 28-ата минута. Гостите от Тотнъм отново паднаха в жертва на бързите германски контри. При ситуация трима на двама в полза на домакините, Тимо Вернер отправи диагонален изстрел от сравнително малък ъгъл, който беше добре отразен от Юго Лорис.

22′
Снимка 471054
20′

ГОООЛ ЗА ЛАЙПЦИГ!! 2:0!! ЗАБИТЦЕР!! Нито късметът, нито съдиите успяха да спасят Тотнъм от неизбежния втори гол. В 20-ата минута Серж Орие действа много слабо в отбрана, след като не прецени летежа на една висока топка и я остави да мине към дебнещия зад гърба му Анхелиньо. Испанецът пое топката и центрира веднага за Марсел Забитцер, който изненадващо за всички насочи с глава към близкия ъгъл на Лорси и прекалено лесно матира сюрпризирания страж за 2:0.

18′

ОТМЕНЕН ГОЛ!! Далеч по-качествената игра на РБ бързо дари "биковете" и с второ попадение. Перфектно центриране намери добре позиционирания в наказателното поле Тимо Вернер, който отблизо разстреля Лорис. Радостта за германския национал обаче бе твърде кратка, тъй като се оказа в положение на съществуваща засада.

17′

Инкасираното попадение допълнително утежни ситуацията в лагера на Тотнъм. Това започна да води и до досадни техни грешки в отбрана. В 17-ата минута една невнимателно върната топка към Лорис без малко можеше да бъде пресечена от Вернер, но с решителна намеса изпъкна Ерик Дайър.

Снимка 471055
9′

ГОООЛ ЗА ЛАЙПЦИГ!!! 1:0 !! ЗАБИТЦЕР! Песента "I feel good" огласи трибуните на "Ред Бул Арена" в 9-ата минута. Домакините съумяха да достигнат до ранен гол чрез своя капитан Марсел Сабитцер. Лайпциг разгърна атака с петима от своите футболисти, Тимо Вернер получи възможността да отправя изстрел, който срещна тялото на Ерик Дайър. Миг по-късно възможността да шутира от границата на наказателното поле имаше Сабитцер. Изстрелът на австрийският национал беше изключително точен и въпреки намесата на Лорис, порази неговия десен ъгъл.

5′

Активно начало беляза началото на срещата. Още от първия съдийски сигнал се видя, че германци и англичани ще разчитат на скоростни атаки, които да бъдат завършвани максимум с три четири подавания. До петата минута се откри по една изгодна ситуация пред Анхелиньо и Ерик Ламела, но нито един от споменатите не съумя да отправи дори точен удар към вражеската врата.

2′

Двата тима не проведоха традиционните поздравления помежду си. Забраната идва директно от УЕФА и е превенция спрямо ширещия се на континента коронавирус.

1′

25. Дани Олмо 64. Малаки Фейгън-Уолкът

Отборите на РБ Лайпциг и Тотнъм се изправят един срещу друг в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига. Макар и страхът от коронавируса да се шири из целия континент, точно тази среща ще се играе с публика на стадион "Ред Бул Арена". Предимството определено е за селекцията на Юлиан Нагелсман, която спечели първата среща с 1:0, а освен това демонстрира и страхотен футбол в Лондон, който с малко повече късмет можеше да им донесе и далеч по-разгромен успех.

Моуриньо иска да спечели трофей и с Тотнъм

Португалецът се надява играч на РБ (Лайпциг) да си вкара автогол

"Шпорите" на Жозе Моуриньо определено не се намират във форма и записаха редица от негативни резултати. Болезнено за тях беше и отпадането за ФА Къп от Норич на четвъртфиналите.

Големият проблем за Хотспърс е свързан с дълготрайното отсъствие на контузените Сон и Хари Кейн, като към тях трябва да прибавим и Муса Сисоко. В последния момент от сметките на мениджъра отпадна и нидерландският атакуващ футболист Стивън Бергвайн. До последно път въпрос ще останат Юго Лорис и Райън Сесеньон.

Юлиан Нагелсман: Няма да подценим Тотнъм

РБ Лайпциг посреща Тотнъм утре в реванш от 1/8-финалите на ШЛ

Домакините днес не могат да разчитат единствено на контузения Вили Орбан. От леки травми се оплакват още Тимо Вернер, Ибрахима Конате и Кевин Кампъл, но и тримата има шанс да играят. "Биковете" не познават вкуса на поражението, като на 4.02 отстъпиха на Айнтрахт (Франкфурт) в турнира за Купата на Германия.

Главен съдия на срещата е испанецът Карлос дел Черо Гранде, с помощници Хуан Карлос Юсте и Роберто Алонсо. Със системата ВАР пък ще се занимава Хуан Мартинес Мунуреа.