Расизъм прекъсна срещата между ПСЖ и Истанбул Башакшехир в Шампионската лига. Отборът на гостите напусна терена по време на сблъсъка.

Двата тима се прибраха в съблекалнята, а в 23:00 трябваше отново да се появят на игрището. Това обаче не се случи.

Снимка 508849

Източник: Twitter

В 14-ата минута Пиер Уебо обвини четвъртия съдия в расизъм. За това свое действие служителят на турския клуб бе изгонен с директен червен картон.

Същото се случи и със седящия на скамейката Демба Ба.

Снимка 508844

В знак на протест футболистите на гостите се прибраха в съблекалнята и отказаха да продължат мача.

Снимка 508846

Играчите на ПСЖ направиха същото, а президентът на клуба Насер Ал-Хелайфи напусна трибуните и ги последва към съблекалните.

Томас Тухел: В Шампионската лига няма лесни мачове

"Трябва да покажем уважение към играта и към съперниците"

В 23:00 часа двубоят трябваше да се поднови. Футболистите на ПСЖ бяха в готовност да излязат на терена, но тези на турския гранд останаха в съблекалнята и в крайна сметка мачът бе прекратен.

На този етап никой от двата тима няма да загуби служебно, като мачът би трябвало да продължи утре.