Отборът на Живко Миланов – АПОЕЛ (Никозия), победи 3:0 уелския Дъ Ню Сейнтс и с общ резултат 3:0 се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Националът Миланов записа 5 минути на терена, появявайки се в игра в 85-ата минута.

Кипърският шампион стигна до успеха през второто полувреме след голове на Нектариос Александру, Пиерос Сотиру и Томас де Винченти от дузпа.

В следващия кръг АПОЕЛ ще играе най-вероятно с норвежкия Розенборг, който победи шведския Норкьопинг с 3:1 в първата среща.

Първият българин, който отпадна от тазгодишната надпревара, е вратарят Божидар Митрев. Неговият Шериф (Молдова) не успя да победи у дома израелския Апоел Беер Шева – 0:0. Първата среща завърши с драматична загуба на молдовците 2:3, в която Митрев спаси дузпа.