Интер направи грешна стъпка срещу ПСВ (Айндховен) у дома, която коства мястото на "нерадзурите" в Шампионска лига. Тимът на Лучано Спалети изхвърча от турнира още след груповата фаза, тъй като стигна само до равенство 1:1 на "Сан Сиро".

Точката остави Интер на 3-то място с 8 точки, колкото има и вторият Тотнъм, който обаче е с по-добра голова разлика и по-добри показатели в преките двубои.

ПСв не играеше за нищо, но в 13-ата минута Ървинг Лозано разстреля с глава Самир Ханданович за 1:0 за ужас на тифозите на гранда от Милано.

До края на полувремето Интер не успя да напипа верния ритъм на игра, макар че Иван Перишич имаше шанс да изравни преди почивката, но ударът му срещна гредата.

През второто полувреме домакините заиграха малко по-добре и тръгнаха да атакуват с цел да търсят обрат, който щеше да им осигури класиране напред.

В 66-ата минута Икарди пропусна златен шанс да вкара за 1:1, след като не се възползва от възможност пред вратарското поле.

Аржентинският таран все пак порази целта в 73-ата минута, но до края на срещата нов гол във вратата на "филипсите" не падна, и така Интер се сбогува с надеждата за европейски мачове в турнира и напролет.