Страхотното представяне на Омония (Никозия) в Шампионската лига продължава. Кипърският тим се класира за плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионската лига, след като срази Цървена звезда след изпълнение на дузпи.

Срещата в редовното време завърши 1:1, а домакините бяха по-точни при наказателните удари.

В 31-ата минута Омония поведе. Бившият футболист на Левски Жорди Гомес центрира остро в наказателното поле от корнер и затрудни Милан Борян. Вратарят не реагира добре, изби топката в гредата, а след това кълбото се удари в Луфтнер и влезе във вратата.

В продължението на първата част Иванич засече центриране с глава на Ел Фарду Бен и изравни.

През втората част и продълженията Звезда имаше няколко добри възможности за гол, но не се възползва от тях.

При наказателните удари Фабиано спаси шутовете на Фалчинели и Дегенек и прати своя отбор в директен мач за влизане в груповата фаза в Шампионската лига. Там съперник ще бъде Олимпиакос.