Отборъг на Шахтьор (Донецк) постигна много важна победа с 1:0 при домакинството на Роял Антверп в мач от група "Н" на Шампионска лига. Единственото попадение в двубоя, който се игра на "Фолкспаркщадион" в Хамбург реализира Микола Матвиенко в началото на срещата. По този начин украинският отбор запази шансовете си за класиране за 1/8-финалите на турнира.

Шахтьор поведе с 1:0 в 12-ата минута, когато Олександър Зубков центрира от фал в наказателното поле на Антверп, където Микола Матвиенко засече топката с глава и я вкара във вратата на Жан Буте.

Белгийците можеха да изравнят резултата в 32-ата минута, когато Арбнор Муя стреля от границата на наказателното поле на Шахтьор, но Дмитро Ризник се намеси решаващо и спаси.

Шахтьор бе много близо до това да вкара втори гол в 40-ата минута, когато Дмитро Крискив подаде в наказателното поле на Антверп, където Жел Батайл се размина с топката и тя стигна до Невертон, който стреля, но Жан Буте спаси, след което Георги Судаков стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Шахтьор Донецк можеше да вкара втори гол в 55-ата минута, когато Иракли Азарови отправи много опасен диагонален удар от границата на наказателното поле на Антверп, но топката се спря в напречната греда на вратата на Жан Буте.

Украинският отбор продължи да създава напрежение пред вратата на Буте. В 62-ата минута Тараз Степаненко отправи много хубав и тежък удар от около 18 метра, но Жан Буте демонстрира чудесен рефлекс и успя да отклони топката, която след това срещна напречната греда на вратата му.

Роял Антверп можеше да накаже многото пропуски на Шахтьор в 87-ата минута, когато пред Мишел-Анже Баликвиша се откри чудесна възможност и стреля, но Дмитро Ризник се намеси и спаси.

Бондаренко получи отличен извеждащ пас в наказателното поле на гостите в третата минута на добавеното време на срещата, когато преодоля и вратаря Жан Буте, след което стреля, но Артур Вермеерен блокира удара му и не позволи топката да влезе в мрежата.

След последния съдийски сигнал реферът Франковски от Полша показа втори жълт и съответно червен картон на Арбнор Муя от Роял Антверп.

С тази победа Шахтьор (Донецк) вече има 9 точки и запази всички шансове за класиране за 1/8-финалите на Шампионска лига. Роял Антверп пък със сигурност ще завърши последен в групата, като белгийците са с 0 точки.

В последните мачове Шахтьор гостува на Порто, а Роял Антверп е домакин на Барселона.

Късни голове на Чиро Имобиле запазиха шансовете на Лацио за елиминациите в Шампионската лига

Римските "орли" победиха Селтик с 2:0