90+5′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Ещадио до Драгао", гр Порто Зрители: Мачът се играе без публика
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Порто победи Ювентус с 2:1 в първи осминафинален двубой от Шампионската лига

Порто поднесе изненадата срещу Юве, но гол на чужд терен съхрани надеждите на "Старата госпожа"

"Драконите" с исторически първи успех над италианския гранд

90+3′

Алекс Сандро от Ювентус получава жълт картон.

90+3′
Снимка 519125

Източник: EPA/БГНЕС

90+2′

Н'Диайе ще забави още малко играта в полза на Порто. На терена се появява Хесус Корона.

88′

Младият Консейсао ще замени Сержио Оливейра. Смяна за Порто.

85′
Снимка 519128

82′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 2:1!! КИЕЗА! Осем минути преди края, Ювентус изпълни голямата си цел за вечерта. Постигнатият гол на чужд терен бе дело на Федерико Киеза. Италианският национал получи подаване от Рабио, което премина през четирима футболисти в "синьо-бяло". Нисичкият техничар не се нуждаеше от допълнителна подготовка и с брилянтно насочване не остави шанс на Маркезин.

81′

Официално предупреждение за Данило.

77′
Снимка 519129

76′

Аарън Рамзи ще пробва да съживи офанзивно Юве, заменяйки Деян Кулушевски.

70′

Включването в игра на Алваро Мората раздвижи атаката на Ювентус и към 70-ата минута той изработи добра ситуация за Киеза. Италианският национал отправи шут, последван от два рикошета, но така и не превърнал се в гол на чужд терен. Малко преди това опасно стреля и Родриго Бентанкур.

66′

Голмайсторът Муса Марега бива заменен от позабравения сръбски халф Марко Груич.

Снимка 519132

63′

Алваро Мората се повява в игра за Ювентус, като ще замени Уестън Макени.

62′

Матайс Де Лихт получава първия жълт картон в мача.

56′

Смяна в състава на Порто. Луис Диас се появява на терена вместо Отавио.

55′
Снимка 519124

51′

ОЛИВЕРА! Носени на крилете на своята успеваемост, футболистите на Порто бяха много близо и до класиката. Сержио Оливейра сътвори многозначителен рейд през центъра, който така и не бе спрян от защитник на Юве. Играчът с №27 стигна до границата на наказателното поле и отправи изстрел, който беше спасен с една ръка от Шчесни.

Снимка 519120

47′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме на мача Порто - Ювентус.

46′

ГОООЛ ЗА ПОРТО!!! 2:0!! МАРЕГА! Футболистите на Ювентус изглеждаха пределно мобилизирани, докато излизаха на терена за началото на втората част. Вместо това обаче, торинци получиха "още от същото", а в техния случай - нов ранен гол! Крайният бранител на домакините Манафа проби по фланга, след което прибра кълбото и подаде за Марега в наказателното поле. Африканският таран спря топката с десния си крак, а след това шут с левия удвои "драконовата" преднина.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′

"Бианконерите" напомниха за себе си с добро положение в 41-ата минута, когато Адриен Рабио беше най-съобразителен при статично положение и с акробатичен шут затрудни максимално Маркезин, който сътвори класно спасяване. След това се оказа, че има и засада...

34′

СМЯНА! Голям проблем сполетя треньорския щаб на Ювентус в 34-ата минута. Лидерът в отбрана Джорджо Киелини получи травма, заради която не можеше да продължи участието си в мача. Така без време на терена се наложи да влиза турският национал Мерих Демирал.

31′

38% срещу 62% владение на топката, в полза на Ювентус, до този момент.

Снимка 519123

28′

"Драконите" пресират дълбоко своя именит съперник, като лимитират до минимум възможността за качествено изнасяне на топката. Интересните положения обаче липсват, за жалост..

18′

Наченки за атакуваща креативност в редиците на "Старата госпожа" бяха забелязани в 18-ата минута. Тогава Хуан Куадрадо бе изведен зад гърба на португалската отбрана, но бе изпреварен от дебнещия ситуацията страж на Порто.

12′

В последвалите минути момчетата на Андреа Пирло опитаха да стигнат бързо до изравнителния гол, но опасните положения пред Маркезин си бяха истинско събитие.

Снимка 519122

2′

ГОООЛ ЗА ПОРТО!!! 1:0!! ТАРЕМИ! Екшънът на "До Драгао" стартира секунди след сигнала за старт на осминафинала. Може би никой не очакваше, но домакините достигнаха до попадение още в началната минута. Непривично за своето реноме, отбраната на Ювентус сътвори голяма глупост. Родриго Бентанкур върна прекалено лошо към Войтех Шчесни. Полякът се хвърли на шпагат за да изпревари дебнещия Тареми, но мароканецът се оказа по-съобразителен и макар с доза късмет, даде ранен аванс на "драконите".

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

85. Франсиско Консейсао

Порто и Ювентус се изправят един срещу друг на 1/8 финалите на Шампионската лига. Срещата ще се играе на стадион "Ещадио до Драгао".

"Старата госпожа" се представя доста колебливо през сезона и са на 4-ото място в класирането в Италия.

От своя страна, "драконите" не са сред изявените фаворити в Шампионската лига, но от клуба са амбицирани да се борят докрай.

Треньорът на домакините Серджо Консейсао няма да може да разчита на защитника Нану. който е контузен. Зайду Сансуи, както и на халфа Отавио също са с леки травми и участието им е под въпрос, но има шанс и да излязат на терена. Всички останали футболисти са здрави и на разположение на наставника.

"Ще създадем проблеми на Ювентус, защото Порто също има специална ДНК. Независимо срещу кого играем, имаме манталитет за победител. Трябва да разберете, че нашият подход трябва да се променя от мач на мач, но в същото време трябва да се борим за максимален резултат", каза Консейсао преди мача.

Треньорът на Порто се надъхва преди Ювентус: Имаме специално ДНК на победители

"С Роналдо трябва много да внимаваме"

Наставникът на Юве Андреа Пирло няма да може да разчита на Хуан Куадрадо, получи контузия. Извън сметките са и Артур и Аарън Рамзи. Пауло Дибала също доскоро лекуваше травма, но има шанс да играе довечера. Треньорът обяви, че стилът на Порто прилича на този на Атлетико (Мадрид).

"Ще бъде много сложен мач, защото съперникът се защитава добре. Много са компактни в отбрана, като стил приличат на Атлетико (Мадрид) - две линии от по четирима. Нужно е да сме търпеливи, да не форсираме нещата, защото португалците имат футболисти за контраатака", каза Пирло.

Андреа Пирло: Очаква ни сложен мач срещу Порто

"Нужно е да сме търпеливи, да не форсираме нещата"