Левски загуби и четвъртия си мач в Шампионската лига и остана без шансове да продължи напред в турнира.

"Сините" отстъпиха на Вердер с 0:3 във второто си домакинство в Група "А".

В антигерой на вечерта се превърна 18-годишният вратар на българите Николай Михайлов, който си вкара автогол и бе мощно освиркан от голяма част от привържениците на отбора.

Наприятен инцидент се случи около половин час преди началото на двубоя. Служителите на полицията не позволиха на част от феновете на "сините" да закачат транспарант на оградата, което провокира недоволството на привържениците и някои от тях успяха да нахлуят на пистата. Ситуацията бързо бе овладяна, но за съжаление един от стюардите пострада и му бе оказана медицинска помощ.

Първите 30 минути на двубоя бяха равностойни като дори "сините" изпуснаха няколко добри възможности да открият първи резултата. Пропуск направи Томашич, а много добър удар на Ричард от около 25 метра бе спасен от Тим Визе.

Точно когато самочувствието на играчите на Левски започна да се покачва, се стигна до пагубната 33-та минута, когато Лусио Вагнер върна неразумно топката към вратата на Николай Михайлов, който не успя да я овладее и допусна кълбото да премине голлинията.

Последваха кошмарни моменти, в които футболистите на българския шампион бяха попарени от още две попадения на "бременските музиканти". Първо Бауман се възползва от неразбирателство в "синята" защита и засече с глава центрираната от корнер топка за 0:2.

Малко по-късно, в 37-ата минута, Фрингс сложи точка на спора като направи резултата класически. При удара на полузащитника Михайлов отново не се намеси по най-добрия начин, с което напълно разочарова всички на стадиона.

Неубедителното представяне на младока принуди Станимир Стоилов да го замени на полувремето и да вкара в игра Божидар Митрев, който бе силно аплодиран от феновете до края на двубоя.

През второто полувреме не се случи почти нищо интересно. Вердер видимо намали оборотите и стигна само до една по-сериозна опасност, при която Диего удари страничната греда.

Левски се опита да стигне до почетно попадение, но атаките на "сините" завършваха неуспешно. Все пак за отбелязване е ударът с глава на Бардон в 68-ата минута, който бе спасен блестящо от Визе.

Състави:

Левски: Михайлов(46-Митрев), Вагнер, Топузаков, Томашич(57-Ем.Ангелов), Миланов, Боримиров, Ричард, Телкийски(69-Н.Димитров), Ст. Ангелов, Йовов, Бардон

Вердер: Визе, Налдо, Мертезакер, Воме(Пасанен), Бауман(78-Андреасен), Враниеш, Фриц, Фрингс, Диего, Клозе, Хънт(74-Класнич)

Голмайстори: 0:1 Н.Михайов(автогол) 33, 0:2 Бауман 35, 0:3 Фрингс 37