Българският нападател Валери Божинов игра като титуляр за отбора на Партизан Белград, който се наложи с 2:0 като гост на грузинския Дила Гори и се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол. В него сръбските шампиони ще играят срещу победителя от мача между Стяуа и Тренчин, като румънците имат аванс от два гола преди реванша в Букурещ.

Партизан и Дила Гори започнаха равностойно мача, но сърбите бяха отборът, който първи стигна до гол и до голяма степен реши изхода, след като спечели с 1:0 като домакин преди седмица. Автор на попадението стана Дарко Брашанац, който овладя топката в лявата част на наказателното поле на Дила Гори и я изпрати в близкия ъгъл с топовен изстрел, не оставил шанс Алексей Шевченко.

Партизан имаше още положения за гол, но пропуски на Божинов в началото на срещата и на Абубакар Умару през второто полувреме оставиха Партизан само с гол аванс до изтичането на 64 минути от срещата.

Именно тогава Умару се реваншира за първия си пропуск, след като беше изведен срещу вратаря на Дила от Стефан Бабович и се разписа за 2:0. Божинов излезе от игра в 68-та минута на срещата, заменен от халфа Никола Нинкович. Другият българин в отбора на Партизан - Иван Бандаловски, не беше включен в групата за мача.