Пари Сен Жермен е първият финалист в настоящото издание на Шампионската лига. Френският шампион победи с лекота РБ Лайпциг с 3:0. В полуфиналния мач, игран на стадиона на Бенфика - "Ещадио да Луш" нямаше никаква интрига. Парижани имаха инициативата от първите минути и само многобройните пропуски ги лишиха дори и от двуцифрена победа. РБ Лайпциг с нищо не доказа, че заслужава да играе полуфинал в Шампионската лига.

РБ Лайпциг - Пари Сен Жермен, на живо

РБ Лайпциг - Пари Сен Жермен 0:3, голове на Маркиньос, Ди Мария и Бернат

Победителят ще играе за първи път финал в Шампионската лига

Мачът започна с натиск на ПСЖ. Положенията за гол започнаха да се редуват едно след друго. Неймар направи ранен пропуск, след като само уцели лявата греда след извеждане от Мбапе.

В 13-ата минута резултатът беше открит. Анхел ди Мария центрира от фаул отялво. Маркиньос се изивиси над всички зад защита и стреля неспасяемо в далечния ъгъл за 0:1.

Снимка 492808

Попадението не промени нищо. Парижани владееха топката и инициативата и правеха пропуски. Неймар удари оше една след фаул отдалече, а в друга ситуация пропусна да отбележи отблизо след бърза контра с Мбапе.

От другата страна Юсуф Поулсен пропиля единствения шанс за Лайпциг. През останалото време играчите на германския вицешампион не знаеха къде се намират и изнемогваха.

В 42-ата минута Гулачи не можа да попаде добре при изнасяне на топката. Неймар технично с пета изведе Ди Мария и аржентинецът хладнокръвно увеличи на 0:2.

Снимка 492815

След почивката играчите на РБ Лайциг опитаха да осъществят натиск за около 10 минути. Но те така и не стигнаха до сериозно положение пред Рико.

В 56-ата минута Хуан Бернат вкара отблизо с глава за 0:3. Мукеле се подхлъзна до десния корнер и Анхел ди Мария центрира отлично. Точно Мукеле покри засадата, което беше потвърдено от ВАР..

Снимка 492834

В оставащите минути парижани приеха играта в своята половина и Рико се наложи да играе с топката, спасявайки остри удари. Мбапе и Неймар дебнеха за всяка възможна контра, но концентрацията им падна.

Така Пари Сен Жермен чака втория финалист, който ще бъде излъчен от утрешния двубой между Олимпик Лион и Байерн (Мюнхен). Баварците са фаворити, но знае ли човек.