Отборът на Пари Сен Жермен хвърли всички свои звезди още от първата минута на домакинството си на сръбския гранд Цървена звезда, в сблъсъка между двата тима от груповата фаза на Шампионската лига.

Съперниците се изправиха един срещу друг на френска земя, в ранния сблъсък от Група "С" на надпреварата.

Експанзивният подход на Томас Тухел свърши работа, като още през първото полувреме ПСЖ вкара цели 4 гола на противника си. На два пъти точен бе Неймар, а освен него се разписаха Ди Мария и Кавани.

Парижани отстъпиха пред лидера в групата Ливърпул на старта от този етап на турнира, докато Звезда удържа набезите на Наполи на собствения си стадион в предишния свой сблъсък от групата.

Снимка 381711

Източник: UEFA.com

Тази вечер обаче прошка нямаше, като само в рамките на откриващите 45 минути от двубоя домакините наказаха жестоко съперника си, отбелязвайки 4 безответни попадения.

Неймар откри головата сметка на състава си с брилянтен изстрел от фаул, а само две минути след това засече с едно докосване асистенция на Мбапе за 2:0.

Снимка 381710

Единсон Кавани покачи на 3:0 след 37 минути игра, след щастлив рикошет в тялото на бранител и закъсняла реакция на Милан Борян.

Снимка 381712

Четири минути преди почивката Анхел Ди Мария вкара за 4:0, а до 5:0 покачи Килиан Мбапе, който вкара топката в мрежата от близка дистанция 20 минути преди края.

Марин все пак отбеляза почетен гол за Звезда 15 минути преди последния сигнал, а шест по-късно Неймар оформи хеттрика си за крайното 6:1.

Ето и стартовите единайсеторки, на които заложиха двамата треньори в началото на двубоя:

ПСЖ: Ареола, Силва, Кимпембе, Верати, Мбапе, Кавани, Неймар, Ди Мария, Мюние, Бернат, Рабио

ЗВЕЗДА: Борян, Йовичич, Дегенек, Кръстичич, Марин, Чаушич, Симич, Родич, Стойкович, Набуан, Савич

Съдия: Артур Диас

Стадион: "Парк де Пренс"