Тимът на Панатинайкос разгроми Вердер (Бремен) с 3:0 като гост в двубой от група B на Шампионската лига. Гърците стигнаха до успеха с попадения през втората част.

Бременските музиканти се опитаха да упражнят натиск в първите минути, но той не им донесе успех. В 5-ата минута удар на Розенберг бе париран, а малко по-късно Диего не намери целта. Първото добро положение за гостите се откри пред Манциос в 14-ата минута, но Вийзе внимаваше. Минута по-късно и Габриел стреля опасно, но стражът на домакините отново се намеси. До края на първата част играта продължи да бъде равностойна, като и двата тима имаха своите шансове.

На почивката в игра за домакините се появи Клеменс Фритц, който трябваше да внесе повече свежест в халфовата линия на Вердер. Това се оказа грешен ход за Томас Шааф. В 58-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Манциос с точен удар направи Вийзе безпомощен - 0:1.

Голът смути домакините и те не успяха да се отърсят от шока. В игра влязоха Хунт и Саного, но това не донесе опасности пред вратата на Галинович. Така се стигна до 70-ата минута, когато Карагунис с красиво воле удвои преднината на своя тим. В 83-ата минута всичко приключи, след като Панатинайкос стигна до трети гол чрез Цолис.

Така интригата в групата е огромна, като два кръга преди края всички отбори имат шанс да продължат напред. Интер, който завърши 3:3 като гост на Анортозис е лидер с 8 точки. Кипърците са втори с 5, докато Панатинайкос има вече 4 и изпревари Вердер, който е с 3.

ВЕРДЕР - ПАНАТИНАЙКОС 0:3
0:1 Манциос (58)
0:2 Карагунис (71)
0:3 Цолис (83)