Пари Сен Жермен си поигра с огъня, но все пак се класира за осминафиналите на Шампионска лига, след като завърши 1:1 при гостуването на Борусия (Дортмунд) на "Сигнал Идуна Парк" в среща от последния кръг на група "F". По този начин парижани се класираха като втори в групата за фазата на елиминациите и при всички положения ги очаква много тежък жребий.

Първата опасност в мача бе създадена от футболистите на Борусия Дортмунд в 10-ата минута. Никлас Фюлкруг триково подаде към Марко Ройс, който стреля, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Джанлуиджи Донарума, но той внимаваше и спаси.

Две минути по-късно Витиня отправи хубав плътен удар от дистанция, но Грегор Кобел внимаваше, плонжира и спаси.

Борусия Дортмунд направи много голям пропуск в 14-ата минута. Матс Хумелс подаде към Мариус Волф, който направи двойно подаване с Никлас Фюлкруг. След него Волф излезе сам срещу Джанлуиджи Донарума, но стреля встрани от десния страничен стълб на вратата на италианеца.

Пари Сен Жермен пропусна много добра възможност да поведе в резултата в 16-ата минута. Уорън Заир-Емери подаде към Рандал Коло Муани, който намери Канг-ин Лий в наказателното поле, но той не успя да намери очертанията на вратата на Грегор Кобел.

Килиан Мбапе направи огромен пропуск в 17-ата минута. Люка Ернандес намери с дълъг пас Килиан Мбапе, който се освободи от Никлас Зюле, а след това преодоля и вратаря Грегор Кобел, след което стреля в опразнената врата, но Зюле успя да се върне и да изчисти топката пред голлинията.

Минута по-късно след центриране в наказателното поле Борусия, Милан Шкриняр получи възможност и стреля, но ударът му бе блокиран от играч на домакините.

Пари Сен Жермен увеличи своя натиск и в 19-ата минута, Брадли Баркола първо финтира Никлас Зюле в наказателното поле на Борусия, след което стреля покрай Мариус Волф, а топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Грегор Кобел.

Французите направиха нов много, много сериозен пропуск в 24-ата минута. Карим Адейеми сбърка с едно отиграване и подари топката на Килиан Мбапе, който пусна отличен пас към Рандал Коло Муани, който надбяга Матс Хумелс и Никлас Зюле, преминавайки между двамата. Муани излезе сам срещу Грегор Кобел и стреля, но прати топката на сантиметри встрани от левия страничен стълб в аут.

Марко Ройс можеше да накаже грешка на Маркиньос в 27-ата минута. Бразилецът не успя да изчисти топката с глава и я прати в краката на Ройс, който веднага стреля, но Донарума беше на мястото си и спаси.

Салих Йозджан отправи много тежък удар от дистанция в 32-ата минута, но Донарума проследи топката и успя да спаси.

Килиан Мбапе пусна отличен пас към Рандал Коло Муани в наказателното поле на Борусия в 45-ата минута, а той се озова сам срещу Грегор Кобел, но вратарят спаси удара му.

В заключителните секунди на първото полувреме Матс Хумелс можеше да вкара гол, но след удара му с глава топката излезе в аут.

Юлиан Брандт отправи много тежък удар от сериозна дистанция в 46-ата минута, но Донарума успя да се справи и да боксира.

В 49-ата минута Канг-ин Лий стреля от въздуха от дъгата на наказателното поле на Борусия, но право в ръцете на Грегор Кобел.

Борусия (Дортмунд) поведе с 1:0 в 51-ата минута с гол на Карим Адейеми. Маркиньос и Хакими допуснаха много груба грешка и позволиха топката им да бъде отнета от Рами Бенсебайни. След това Никлас Фюлкруг подаде към Адейеми, който отблизо вкара във вратата на Джанлуиджи Донарума.

Пари Сен Жермен успя да изравни резултата в 56-ата минута. Килиан Мбапе нрпави много добър пробив, навлезе в наказателното поле на Борусия и се опита да комбинира със свой съотборник, но Матс Хумелс успя да се намеси и да изчисти топката. Тя попадна в краката на Уорън Заир-Емери, който със силен удар я вкара във вратата на Грегор Кобел.

Дониел Мален отправи рязък удар в 62-ата минута, но Донарума се намеси и успя да спаси.

Гол на Килиан Мбапе не бе зачетен заради засада в 76-ата минута. Ашраф Хакими пусна много добър пас към Мбапе, който изскочи зад отбраната на Борусия, след което излезе сам срещу Кобел и с много силен удар вкара топката във вратата му. Попадението първоначално бе признато, но след намесата на ВАР бе отменено  заради засада при паса на Хакими към нападателя.

Борусия (Дортмунд) - РБ Лайпциг  2:3 в двубой от Бундеслигата