Тимът на Костадин Джамбазов и Тодор Радомиров Хазар-Ленкоран (Азербайджан) приключи участието си в Шампионската лига още в първия предварителен кръг на надпреварата. В мач-реванш от тази фаза на турнира азерите загубиха с 1:3 от Динамо (Загреб), след продължения. В Баку мачът завърши 1:1. При същият резултат завърши и редовното време на реванша.

Бразилецът Жуниор изведе Хазар-Ленкоранп напред в резултата в 16-ата минута, но Вугринец в 56-ата изравни. В 85-ата минута червен картон получи френският нападател на Хазар Едмонд Н`Тиамоа.

В 99-ата минута Манджукович и в 115-ата минута Тадич оформиха крайното 3:1 за Динамо.

Станислав Тодоров ръководи реванша между Сараево и малтийския Масашорк. Мачът завърши 3:1 за босненския тим, който продължава напред с общ резултат от двата мача 9:1.

За втория предварителен кръг на Шампионската лига се класира и Зета Голубовци. Черногорците елиминираха ФБК Каунас (Литва) след успех с 3:0. В първият мач Каунас победи с 3:1.

БАТЕ Борисов (Беларус) успя да заличи пасив от два гола и стигна до продължения срещу Апоел (Кипър), като в крайна сметка го победи с 3:0. Решителното попадение за беларусите вкара Генадий Близнюк в 104-ата минута. Молдовският Шериф (Тираспол) пък постигна втора победа срещу Рейнджърс (Андора), този път с 3:0.