Наполи се справи с френския Ница и като гост и по-скоро очаквано продължава в груповата фаза на Шампионската лига.

Италианският тим надигра съперника си с ново 2:0, с попадения на Хосе Кайехон и Лоренцо Инсине.

В предишния мач между двата тима от плейофната фаза за попадане сред най-добрите тимове в Европа, "небесносините" спечелиха със същия резултат, на собствен терен. Тогава гостите от Франция останаха с 9 човека на терена, като по чудо не загубиха с по-значителен резултат.

Наполи победи Ница с 2:0

Наполи с убедителна победа над 9 от Ница (ВИДЕО)

Не се очертава лесен реванш за французите

Днес ситуацията бе различна, като дори в рамките на откриващата част от сблъсъка попадения не бяха реализирани.

Само три минути след почивката обаче Кайехон предреши всичко в сблъсъка с гола си за 0:1.

Крайния резултат оформи Инсине, в последната минута от сблъсъка.

Така Наполи продължава напред, докато Ница ще трябва да се задоволи с място в турнира Лига Европа.