Съставът на Mонако елиминира английския гранд Манчестър Сити от надпреварата в Шампионската лига.

В среща-реванш от 1/8-финалите на турнира домакините се наложиха с достатъчното им 3:1, класирало ги за следващия етап от най-популярното футболно клубно състезание в Европа. В първата среща "монегаските" се представиха брилянтно в предни позиции, но катастрофално в защита. В крайна сметка Сити победи с 5:3.

Попаденията за победителите тази вечер реализираха Килиан Мбапе, Фабиньо и Бакайоко. Почетният гол за гостите бе дело на Сане.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Монако - Манчестър Сити 3:1!

Ново "чудо" в Лигата на шампионите?

Първото полувреме премина под тоталната и абсолютна доминация на домакините. Монако владееше инициативата и диктуваше темпото и всичко, случващо се на терена.

Младият "нов Анри" - Килиан Мбапе показа качества, на които могат да завидят и някои от най-големите звезди в световния футбол.

Талантливият ас бе буквално навсякъде в половината на съперника, като накара Саня, а след това и Клиши да се срамуват от дългогодишния си опит, който съвсем не им бе от полза срещу него.

Снимка 283629

Монако показа онзи колективен, отборен дух, за който Леонардо Жардим не един и два пъти загатна още преди началото на кампанията в Лигата на шампионите.

Резултатът бе открит след само 8 минути игра, когато разбъркване в наказателното поле на Сити завърши с гол на Мбапе, изправил зрителите на "Луи II" на крака.

След по-малко от половин час игра категоричният натиск на "монегаските" доведе до удвояване на предимството им в резултата, като този път в прегръдките на съотборниците си се оказа Фабиньо, за когото това бе гол номер 10 за тима в Европа.

До почивката Монако не спря да атакува, като при малко повече спортен шанс, съставът можеше съвсем да унизи именитите звезди в редиците на опонента си.

В същото време Сити не стигна до нито един точен удар във вратата на Субашич, който нямаше кой знае колко работа през това първо полувреме.

През вторите 45 минути домакините предоставиха топката на съперника си и подчертано и видимо за всички очакваха шанса си на контратака.

Този им хазартен ход в цели 3 случая можеше да доведе до попадение в тяхната врата, но във всички "чисти" създадени ситуации, длъжник на гостите се оказа техният лидер - Серхио Агуеро.

Снимка 283635

Той пропусна най-чистото си положение в 67-ата минута.

Тогава Сане го изведе по чудесен начин зад защитниците на Монако, но последна преграда пред гола за него се оказа невероятният в този двубой Субашич, който спаси изстрела на Кун.

В 71-ата минута обаче Лирой Сане прати топката в мрежата за 2:1. Това се случи, след като вратарят на домакините изби шут на Стърлинг, а в последствие, останал на празна врата, Сане прати кълбото неспасяемо в мрежата на "монегаските".

Крайното 3:1 оформи Бакайоко, разписал се след 77 минути игра.

Снимка 283624

Така през този сезон Монако остава непобеден у дома в европейските турнири, като отборът е записал на сметката си 5 победи и само едно равенство в последните си 6 евромача на свой терен.

От друга страна "гражданите" нямат победа при гостуванията си в най-комерсиалния турнир през този сезон и сензационно отпадат от надпреварата.