Отборът на Наполи изкова великолепна победа с 2:0 като гост на Айнтрахт във Франкфурт в първи двубой от 1/8-финалите на Шампионската лига и със спокойствие чака реванша в Неапол.

Айнтрахт (Франкфурт)- Наполи 0:2, развоят минута по минута

Неаполитанцинте взеха солиден аванс

Неаполитанците показаха класата, която демонстрират и в Серия А, и наложиха волята си с попадения на Виктор Осимен в 40-ата и Джовани Ди Лоренцо в 65-ата минута.

Гостите от Неапол можеха да спечелят и по-убедително, тъй като пропуснаха и дузпа чрез Хвича Кварацхелия в 36-ата минута, а и още един техен гол не бе признат заради засада.

Домакините завършиха мача в намален състав, след като Рандал Коло Муани получи червен картон в 58-ата минута и ще пропусне и реванша.

Двубоят беше изключително зрелищен, като Наполи имаше повече воля за победа.

Сблъсъци между феновете подгряха Айнтрахт - Наполи

Девет хулигани задържани с бойни ръкавици и бухалки

Гостите поведоха с 1:0 в 40-ата минута. Марио Гьотце сбърка с един пас, който беше пресечен от Станислав Лоботка. Той веднага пусна топката към Ървинг Лосано, който проби по десния фланг и центрира в наказателното поле на Айнтрахт, където Аурелио Бута изпусна Виктор Осимен.

Нигерийският нападател отблизо не пропусна да вкара във вратата на Кевин Трап.

Няколко секунди по-късно Наполи вкара втори гол, но попадението не бе зачетено заради засада на Виктор Осимен.

Айнтрахт остана с човек по-малко на терена в 58-ата минута, след като Рандал Коло Муани бе изгонен с директен червен картон от съдията Артур Диаш.

Наполи поведе с 2:0 в 65-ата минута и изкова успеха си. Грузинската звезда Хвича Кварацхелия с пета подаде към Джовани Ди Лоренцо, който с премерен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Кевин Трап.