90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Дойче Банк Арена", гр. Франкфурт (Германия) Зрители:
90′

Наполи определно постигна заслужена победа след убедително представяне кагто гост и чака с увереност реванша.

89′

Тактическа смяна.

84′

Виктор Осимен е заменен от Джовани Симеоне от тактически съображения.

83′

Хвича Кварацхелия е заменен от Матео Политано.

81′

Марио Гьотце напуска игра.

71′

Замбо Ангиса бе изведен в близост до вратата, но в първия момент падна на земята и изглеждаше, че опасността е свършила.  Халфът обаче от паднало положение успя да стреля към вратата и кълбото мина опасно близо до гредата

66′

Великолепен гол за Наполи на Джовани Ди Лоренцо след асистенция на Хвича Кварацхелия.

45′

Реферът дава начало на втората част. Ще удържи ли Наполи своя аванс?

41′

Отменен гол за Наполи поради засада на Осимен.

40′

Виктор Осимен открива за Наполи.

Виктор Осимен е израснал на бунище, сега струва 120 милиона евро

Осимен

36′

Гостите пропуснаха да открият от дузпа. Съдията спря играта, последва преразглеждане от ВАР и в крайна сметка наказателният удар стана факт, но Кевин Трап отрази удара от 11-те метра на Кварцехелия.

19′

Съдията спря играта. Следва преразглеждане от ВАР за възможна дузпа, но такава не е отсъдена и играта продължава.

5′

Интересно положение пред Йеспер Линдстрьом от домакините, койте се изяви по левия фланг и подаде, но ударът на Соу беше блокиран.

1′

Съдията дава начален съдийски сигнал. Италианците са по-активни в началните минути и владеят инициативата.

1′

36. Кнауф 6. Руи

"Комерцбанк Арена" във Франкфурт ще бъде арена на сблъсъка между Айнтрахт и Наполи от осминафиналната фаза в Шампионската лига. Това ще бъде първа среща между двата клуба от този етап на надпреварата.

За домакините от Айнтрахт това е първо участие в елиминациите на турнира в настоящия му формат, след като през този сезон дебютираха в груповата му фаза. През миналата кампания пък финалистът за Купата на европейските шампиони от 1960 г. триумфира с трофея в Лига Европа. Франкфуртци стигнаха до 1/8-финалите, след като завършиха на второ място в оспорваната група D, като бяха изпреварени от Тотнъм, но успяха да задминат Спортинг (Лисабон) и Марсилия.

"Осимен и Кварцхелия отправят послание към световния футбол с фантазията и класата си"

Това заяви треньорът на Наполи

В трите си домакинства през есента те победиха френския тим с 2:1, направиха нулево реми с "шпорите" и бяха разгромени с 0:3 от "лъвовете".

Гостите от Наполи пък ще преследват първо класиране за 1/4-финалите на състезанието, след като имат три отпадания на 1/8-финалите през 2012 г. от Челси, през 2017 г. от Реал Мадрид и през 2020 г. от Барселона. Наполи спечели своята група А с пет победи от шест мача, като изпревари втория Ливърпул заради директните двубои.

Останалите два отбора бяха Аякс и Рейнджърс. "Партенопеите" се представиха впечатляващо в тогавашните си гостувания в Амстердам и Глазгоу, завършили съответно 6:1 и 3:0 в тяхна полза. Във визитата на "Анфийлд" те отстъпиха с 0:2, но тогава вече се бяха класирали за елиминациите и преди това бяха победили мърсисайдци с 4:1 като домакини.

За домакините срещата пропускат Вениг и Дина Ебимбе, докато за италианците в действие няма да видим нападателя Джакомо Распадори.

Главен съдия на срещата е Артур Диаш, с помощници Пауло Соареш и Педро Рибейро. На ВАР-а са Тиаго Мартинш и Жоао Пинейро.

Ливърпул - Реал (Мадрид) 2:5 (Развой на срещата по минути)

Двубоят стартира в 22:00 часа българско време