Наполи се класира по категоричен начин за ¼ финалите на Шампиона лига. Неаполитанци победиха с 3:0 Айнтрахт (Франкфурт)в реванш, игран на "Диего Армандо Марадона".

Първият двубой в Германия завърши с успех 2:0 за италианците. Така с общ резултат 5:0, бъдещият шампион на Италия, ще чака съперника си за следващата фаза на най-престижния клубен турнир. Това е първо класиране на Наполи за тази фаза на ШЛ в историята на клуба.

Над всички днес бе звездата Виктор Осимен, който вкара две попадения.

Двубоят започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата. В края на полувремето, Хвича Кварацхелия остана очи в очи с Кевин Трап в малкото наказателно поле и стреля, но стражът се отличи със спасяване.

Наполи - Айнтрахт (Франкфурт), 3:0, всичко е решено!

Италианците спечелиха първия двубой с 2:0

В добавеното време на първата част неаполитанци откриха. След добра атака на домакините, Матео Политано стигна до страничната линия и центрира в наказателното поле, където Виктор Осимен скочи ефектно в своя запазен стил и нанесе мощен удар с глава за 1:0. През втората част интригата бе докрай убита.

Снимка 610445

В 53-ата минута Джовани Ди Лоренцо подаде диагонален пас към Виктор Осимен, който имаше лесна да удвои резултата на празната врата. При положението обаче звездата на Наполи се контузи и не успя да изпита радост от попадението си.

Снимка 610443

Нападателят обаче бързо се изправи на крака и успя да продължи срещата. В 62-ата минута Желински бе фаулиран от Соу и съдията бе категоричен. Зад топката застана самият Желински, който не сгреши за 3:0.

Снимка 610433

Двубоят се доиграваше в следващите минути и не се стигна до нови чисти голови положения. Така Наполи ще чака жребия за следващата фаза в петък, а Айнтрахт отпада от турнира, за да се съсредоточи в изявите си в Бундеслигата.