90+6′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 43,344
90+6′

Севиля успя да върне три гола след почивката. Ливърпул можеше да вкара още голове, но плати цената на слабото си второ полувреме.

90+3′

ГООООЛ! Гостите не можаха да изчистят след корнера . Топката достигна до Пизаро, който отблизо през защитата изравни.

90+2′

Грешка на футболист на Ливърпул. Гайс стреля опасно и корнер.

90+1′

Севиля разиграва топката смного подавания под пресата на Ливърпул.

90′

Четири минути добавено време.

87′

Милнър подаде топката успоредно на голлинията пред нея, но никой не можа да я засече.

86′

Окслайд-Чембърлейн заменя Салах.

84′

Сарабиа беше сам, но не можа да засече пас на Ескудеро отдясно към дузпата.

82′

Картон за Емре Джан. Клоп не е съгласен.

81′

Пропуск! Садио Мане надбяга защитата отляво, Ударът му мина близо до гредата в аут.

80′

Кореа сменя Бен Ядер.

78′

Банега успя да пресече подаване на Джан към останлия пред вратата Джан. Това стана след бърза контра на гостите.

77′

Ловрен изчисти в корнер остро центриране на Меркадо.

75′

Играчите на Ливърпул се стремят чрез преса да затрудняват атаките на Севиля.

73′

Луис Муриел сменя Нолито.

71′

Удар на Салах. Рико изби топката в корнер. Малко преди това вратарят сбърка, но защитник успя да изчисти след центриране отдясно на атаката.

71′

Ливърпул успя да изнесе играта и можеше да реши мача.

70′

Дрибъл в наказателното поле на Салах. Топката му беше отнета.

68′

Джордан Хендерсън спря атака на Севиля с удар с лакят в главата на Ескудеро.

65′

Мане изчиства след корнер на Севиля. Играчите на Ливърпул не могат да изнесат топката.

64′

Джеймс Милнър сменя грешника Алберто Морено.

64′

Джан влиза на мястото на Коутиньо.

62′

Натискът на Севиля продължава. Топката се удари в горната греда след разстрелващ удар. Нолито се оказа в засада, защото пречеше на Кариус.

61′

ГОООЛ! Бен Ядер стреля в левия ъгъл Кариус се хвърли в десния ъгъл. Брих реши, че дузпата трябва да се повтори. Бен Ядер стреля в ляво, Кариус се хвърли надясно.

59′

Дузпа за Севиля. Алберто Морено се оплете в топката и спъна Бен Ядер.

57′

Голям натиск на Севиля. Ливърпул е в глуха защита.

56′

Алберто Морено изчисти с глава пред останалия сам Бен Ядер. Кариус увисна при центрирането отдясно.

54′

Центриране от фаул. Но Брих спря играта заради засада.

53′

Меркадо получи картон за реакция след фаул.

52′

Фаул за Севиля на около 30 метра от вратата на Кариус. Опит за комбинация, но футболист на Ливърпул разгада идеята.

51′

ГООООЛ! Бен Ядер надскочи Морено и с глава заби топката в далечния ъгъл. Банега изпълни фаула отдясно.

50′

Опасен фаул за Севиля отдясно на атаката. Морено извърши нарушението.

48′

Кариус помете Сарабиа при центриране. Имаше засада ма играч на Севиля.

46′

Корнер за Севиля отдясно при първата атака. На същото място откъде Ливърпул създаде първия гол в мача.

46′

Васкес сменя Нзонзи.

45′

Център за Ливърпул.

45+2′

Ливърпул се разправи брутално със Севиля за едно полувреме.

45′

Силен шут на Коутиньо. Право в ръцете на Рико.

Две минути добавено време.

44′

Банега хвана с ръка Коутиньо и спря атака на Ливърпул. Картон.

42′

Мане се опита да подаде успоредно пред голлинията отдясно, но Рико плонжира и спаси.

40′

Рико спаси с крак удар на измъкналия се сам срещу него Мохамед Салах. Топката беше изчистена в корнер от защитник с глава.

37′

Алберто Морено получи картон за грубо влизане срещу Меркадо отдясно на нападението на Севиля.

36′

Коутиньо с упоритост печели корнер отдясно. Той си комбинира със Салах.

Ловрен не можа да уцели топката от воле след центрирането на Коутиньо.

35′

Домакините продължават да разиграват дълго. Владеят топката 65%, но резултатът е катастрофален за тях.

32′

Камерите дават привърженици на Севиля, които напускат стадиона.

30′

ГООООЛ! Роберто Фирмино вкара на празна врата. Садио Мане надбяга защитата отляво и стреля. Рико спаси, но топката отиде в краката на намиращия се пред голлинията бразилец.

28′

Ливърпул в момента убива темпото с голяма битка за всяка топка.

25′

Домакините владеят топката 64%, но вече изостават с 0:2 след едни луди 4 минути.

22′

ГООООЛ!. Садио Мане с глава плонжира и заби топката във вратата. Коутиньо центрира от корнер отляво, Фирмино продължи успоредно на голлинията и намери непокрития на задната греда Мане. Почти същия гол като първия.

21′

Фирмино на скорост остана сам срещу Рико. Вратарят изби в корнер.

20′

Бен Ядер остана сам отдясно и шутира покрай Кариус. Топката премина покрай далечната греда.

19′

Грешка в средата на терена на играч на Ливърпул. Нолито остана сам отляво, финтира Гомес и стреля в далечния ъгъл. Кариус успя да докосне топката, тя се удари в гредата и се върна в ръцете на вратаря.

16′

Салах спря на гърди в полето на Севиля след подаване на Фирмино, но ударът му беше блокиран.

15′

Ескудеро отне топката пред полето на гостите, но не можа да намери Банега.

13′

Ескудеро получи пас отляво под малък ъгъл. Той реши да стреля и топката се оплете в страничната мрежа.

12′

Домакините владеят топката в две трети от времето. Но става въпрос повече за пасове отзад.

10′

Фаул отляво на атаката на Севиля. Бен Ядер беше спънат.

Кариус с лекота хвана центрирането на Банега.

8′

Рико боксира след корнер отдясно на нападението на Ливърпул. Садио Мане спечели втория корнер за гостите.

6′

Високо темпо. Гостите упражняват преса, а домакините се опитват да пренесат играта в противниковото поле.

2′

ГООООЛ! Роберто Фирмино зад далечната греда под малък ъгъл разстреля Рико. Топката беше центрирана от корнер отдясно от Коутиньо. Вийналдум я продължи успоредно пред голлинията.

Садио Мане с упорита игра по десния фланг спечели първи корнер отдясно.

1′

В първата среща Спартак (Москва) не можа да победи Марибор. Мачът завърши 1:1. Така равенството изглежда добро за Севиля и безмислено за Ливърпул.

Севиля играе в бяло. Ливърпул в традиционния си червен екип.

Франко Васкес Трент Алекзандър-Арнолд

Играчите на Ливърпул знаят, че победа при гостуването им в Севиля ще им осигури място на осминафиналите през февруари. Това на теория може да стане и с равен, ако Марибор се наложи над московския Спартак.

Севиля е само на точка зад английския клуб. Испанците нямат загуба на свой терен през този сезон. Те спечелиха последните си седем мача, включително срещу Селта в събота с 2:1.

Едуардо Беризо не успява да извлече максимума от силния си състав и Севиля е извън зона Шампионска лига в Примера дивисион. Неговите възпитаници допуснаха разгромна загуба в Москва с 1:5.

В първия мач завършил 2:2 през септември Ливърпул отправи 24 удара във врата на Севиля, но гостите със своите 7 шута можеха да спечелят в края.

Ливърпул се наложи в последните си 4 срещи. Това е благодарение най вече на Мохамед Салах, който им участие в 10 гола (8 попадения и 2 асистенции) в последните си 6 мача.