Марсело финтира отляво и центрира остро. Защитник успя да избие топката с глава.

Марсело получи пас от Роналдо и направи нещо между подаване и удар. Топката излезе в аут.

Модрич стреля малко над гредата след корнер отдясно.

Милик сменя Хамшик.

81′

Мората смени Бензема.

80′

Гол на Наполи е отменен заради засада. Кайехон влезе с топката във вратата. Испанецът беше на метър в офсайд.

79′

Притежанието на топката е 56 на 44 процента за Реал.

76′

Груб фаул на Мертенс.

76′

Лукас Васкес смени Хамес Родригес.

75′

Алан сменя Зиелински.

73′

Хамес остана сам срещу Рейна. Вратарят затвори ъгъла и успя да хване удара.

72′

Инсинье опита техничен удар. Топката излезе много в аут.

71′

Пепе сменя Серхио Рамос. Рамос стъпи лошо малко преди това.

70′

Мертенс под малък ъгъл опита да прехвърли Навас. Топката излезе в аут след двоен рикошет.

69′

Рейна извади топката от главата на Бензема.

68′

Пропуск на гостите. Мертенс от чиста позиция след пас на Хамшик стреля над гредата.

65′

Роналдо получи топката от Бензема в удобна позиция. Португалецът стреля над вратата.

64′

Удар на Марсело от ждроб в аут.

61′

Удар на Гулам. Топката фалцирано мина над гредата.

59′

Играчите на Наполи погледнаха смело напред. Те спечелиха пряк свободен удар на около 22 метра пред вратата на Навас.

54′

ГОООЛ! Каземиро стреля от 25 метра отдясно. Той намери топката от воле и тя падайки влезе в десния ъгъл на плонжиралия Рейна.

53′

Шут на Марсело от 25метра. Топката профуча над вратата.

53′

Рейна показва техника. Играчите на Реал отнеха топката в близост до вратата.

51′

Модрич влезе остро в краката на Хамшик.

49′

ГОООЛ! Роналдо се измъкна отдясно по аутлинията. Той необезпокояван върна топката към линията на наказателното поле. Тони Кроос технично стреля по земя в левия ъгъл на вратата. Пепе Рейна само изгледа гола.

45′

Без промени в двата състава.

Снимка 278798

45+1′

Марсело сам отляво не уцели вратата. Няма да има добавено време.

45′

Хамес центрира отляво. Колибали изпревари Роналдо и изби.

42′

Пропуск на Бензема. Роналдо набра скорост отдясно. Той намери връхлитащия Бензема на дузпата. Рейна успя да избие в корнер.
Топката се отби в гредата. Вратарят се оказа, че не дококоснал топката.

Снимка 278802

40′

Родригес се оказа в засада след пас на Кроос. Публиката без основание негодува.

39′

Шут на Модрич по тревата. Топката беше отклонена в корнер.

38′

Зиелински игра грубо.

36′

Кайехон центрира отдясно. Инсинье закъсня и защитник върна с гърди на Навас.

32′

Хамшик получи топката в полето отляво. Ударът му мина покрай близката греда.

31′

Албиол два пъти бърка. Все пак успя да отнеме топката от Бензема.

30′

Модрич шутира от границата на полето. Топката рикошира и мина близо до гредата.

29′

Хамес центрира и Рамос стреля лошо с глава,.
Ново центриране на Хамес. Рейна боксира.

28′

Ударите са 7 на 3 за Реал. В очертанията на вратата са по 1.

27′

Роналдо получи топката сам в наказателното поле. Ударът му премина високо над вратата.

26′

Кайехон се подхлъзна и контрата на гостите се провали.

25′

Кроос опита да изведе Хамес. Рейна излезе и улови топката.

23′

Играчите на Наполи се стремят да задържат топката.

21′

Двата отбора играят много компактно в центъра на терена.

18′

ГООООЛ! Карбахал центрира диагонално отдясно. Карим Бензема скочи над всички и през Албиол разстреля с глава Рейна.

Снимка 278795

17′

Опасно влизане на Серхио Рамос. Закъсня срещу Диавара, макар че не уцели крака му.

16′

Наполи разиграва дълбоко в половината на Реал. Гостите играят със самочувствие.

13′

Удар с глава на Бензема след центриране отдясно.

12′

Роналдо слезе до аутлинията отляво и центрира. Бензема само докосна топката с глава.

11′

Играчите на Реал пресират много дълбоко. Вратарят на Наполи се наложи да чисти напред.

8′

ГООООЛ! Лоренцо Инсинье стреля малко след центъра с фалцов удар. Навас беше излязъл напред и докато се връщаше изгледа как топката влиза в левия ъгъл на вратата му.

Снимка 278791

7′

Наполи изравни играта след първите няколко минути на натиск от страна  Реал.

6′

Марсело шутира след подаване на Роналдо. Топката рикошира и излезе в тъч.

3′

Рамос се размина при центриране отляво. Навас хвана топката.
Това беше първа атака за Наполи.

2′

Още в 20-ата секунда Бензема стреля отблизо. Рейна спаси с една ръка.

1′

Иско Аркадиуш Малик

Реал Мадрид е фаворит в днешния първи осминафинален мач в Шампионската лига срещу Наполи. Коефициентите са 1:75 към 5. Най-вероятния резултат би бил: 3-0.

Зинадин Зидан няма да може да разчита на Гарет Бейл. Докато за Наполи няма да може да играе зажитника Лоренцо Тонели.

Мадридският гранд в събота спечели гостуването си на Осасуна с 3-1 с голове на Кристиано Роналдо, Иско и Лукас Васкес.

Кейлор Навас трвбваше да направи няколко страхотни спасявания в средата на мача.

През 1987-а година двата отбора играха осминафинал за Купата на европейските шампиони. Тогава в Наполи играеше Диего Марадона. Първият мач в Мадрид се игра без зрители и домакините спечелиха с 2:0. Тогавашният наставник на Реал Лео Беенхакер нарече играчите на Наполи "мафиоти". Гостите играха изключително брутално.

Реваншът в Неапол беше наблюдаван от повече от 82 хил. зрители. Домакините доминираха и поведоха с 1:0. Гол на Бутрагеньо определи крайния победител в двубоя.