90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 52,327
90+4′

Севиля се класира на осминафинал в Шампионската лига. Лион може да играе с Лудогорец.

90+3′

Публиката пее Марсилезата. Лион вече няма време.

90+2′

Здрава битка пред полето на Севиля. Рафаел шутира отдясно. Топката профуча покрай далечната греда.

90′

Нов далечен удар на отчаянието на Валбуена.

89′

Грение стреля с глава покрай далечната греда след корнер отляво.

88′

Последна смяна за Севиля. Освиркваният Насри излиза. на негово място влиза Краневитер.

86′

Бърза контра на гостите. Бен Ядер надбяга всички отляво. Лопеш с плонж успя да пресече паса към Витоло.

85′

Финален щурм на Лион.

80′

Гуналон шутира силно извън полето. Рико улови, изпусна и отново хвана топката.

78′

Последна смяна за Лион. Грение влиза.  Толисо ядосано си маха ръкавиците и сяда на пейката..

77′

Фекир се спъна от собствения си крак и се хвърли в полето. Ериксон не обича да свири дузпи.

75′

Хорхе Сампаоли много добре е подредил отбора си. Играчите не откриват пространства и мачът започва да въврви към 0:0.

73′

Габриел Меркадо получи картон, защото спря контра на Лион.

71′

Марсел Корне сменя Сержи Дардер.

65′

Фекир сменя Гезал - човекът, който рита на високо.

64′

Бен Яндер влиза на мястото на Сарабия.

62′

Отново далечен удар на домакините. Топката по земя излезе в аут.

61′

Валбуена спаси отбора си от сигурен гол. Той изпревари нападател на гостите пред голлинията и изчисти топката над гредата.

59′

Лаказе не можа да достигне до една висока топка в чиста позиция.

59′

Гостите успяха да отхлабят обръча и пренесоха играта в полето на Лион.

56′

Сериозен натиск на Лион. Топката се задържа дълго около и в наказателното поле на гостите. Атаката завърши с поредния удар над гредата.

51′

Валбуена финтира отляво и подаде прострелно. Рико изпревари Лаказе.

48′

В първите минути гостите са по-активни.

45′
Снимка 267045

45+1′

Гредите са на 2:1, но голове няма. Лион имаше два периода на натиск. През останалото време Севиля убиваше успешно мача.

45′

Гезал продължава със сватбарските удари. Лион не може да вкара все още.

43′

Гезал стреля от фаул високо над вратата. Лион отново вдигна темпото.

39′

Лаказе проби отляво, успя да се измъкне от Реми макар, че беше фаулиран. Центрирането му беше лошо.

38′

Гуналон получи картон за опасна игра.

37′

Валбуена уцели горната греда на Рико.

36′

Насри получ картон, след като разкара топката.

33′

Лаказе шутира от точката за дузпа. Реми успя да избие в корнер.

32′

Сарабия събори Морел и получи първия картон за мача.

31′

Толисо изрита високо една отскочила топка от границата на полето.

29′

Дардер стреля много силно близо до дясната греда на Лопеш.

28′

Севиля отново уби темпото.

24′

Торисо заби топката в земята и тя се удари в напречната греда. Рико хвана добавката.

24′

Валбуена стреля отново високо. Гезал проби добре, но реши да подава.

23′

Витоло отново беше изтърван отляво. Той опита да финтира вратаря, падна, но Ериксен отновобе безмълвен.

22′

Валбуена стреля отляво в ръцете на добре пласирания Рико.

21′

Валбеуна беше избутан с рамо в наказателното поле отляво, но Ериксен не даде дузпа. Перейра нямаше как да стигне до топката, но и Валбуена се хвърли много артистично.

19′

Греда за Севиля. Витоло беше изпуснат отляво. Той не беше в засада, напредна и шутира в далеения ъгъл. Топката се отклони от гредата, но нямаше друг нападател да направи добавка.

13′

Севиля играе с голямо задържане на топката с цел да неутрализира натиска на домакините.

4′

Лопеш тръгна да финтира отзад и за малко да направи фатална грешка.

4′

Рико улови спокойно рикоширала топка след удар. Играта е много динамична.

3′

Валбуена стреля силно под гредата. Рико изби в корнер.

1′

Масией Рибуш Салваторе Сиригу

Олимпик Лион и Севиля ще определят един от последните два отбора, които ще се класират за осминафиналите на Шампионската лига. Испанците почти си бяха осигурили мястото преди две седмици преди да получат два късни гола от Ювентус. Това превърна днешната среща във финал и върна французите в играта.

Лион все пак е в по-неизгодната ситуация, защото се нуждае от победа с 2 гола разлика. Ако това се случи Севиля ще има възможността отново да защитава трофея си от Лига Европа от миналата година. Андалусийците вече веднъж изминаха пътя за защита през Шампионската лига. През миналия сезон те останаха трети в групата си и се прехвърлиха в любимия си турнир.

Французите още се възстановяват от шока получен в събота, когато вратарят им Антъни Лопеш беше на два пъти ударен с ракета в Метц и срещата беше прекратена. Лопеш се очаква да е титуляр днес. Бруно Женезио наставник на домакините твърди, че Лион няма да се хвърли в атаки от самото начало и не е необходимо да се вкарва бърз гол.

Севиля загуби от съседите си от Гранада с 1:2. Хорхе Сампаоли счита, че ако отборът се огъне ще има сериозни проблеми и може да отпадне.

В другата среща от група H е почти сигурно, че Ювентус ще победи Динамо Загреб на Ивайло Петев.