Джонсън се измъкваше сам пред вратата, но Масчерано изчисти преди нападателя да шутира.

87′

Хан напредна отляво. Влезе навътре и стреля. Топката премина на метър от близката греда.

86′

Домакините се опитват да правят дълбока преса. Включително пресират и Тер Стеген,

84′

Неймар напредна отляво, но топката му избяга.

83′

Хан сменя капитана Стиндл.

82′

Тер Стеген ляга и пресича подаване на Траоре.

81′
Снимка 255404

Играчите на Барселона се стремят да убият темпото. Домакините се опитват да пресират с последни сили.

79′

Партик Херман смени голмайстора Азар.

77′

Арда напредна фронтално, видя излезналия Зомер и опита да го прехвърли. Зомер изби със сетни усилия.

74′

ГОООЛ! Жерар Пике отблизо си придърпа топката и я вкара за 1:2. Суарес нанесе стархотен удар от воле след корнер, Зомер спаси, но изпусна топката пред себе си. Пике се ориентира перфектно в ситуацията,

72′

Неймар центрира от корнер. Защита се справя с изчистването.

71′

Фаул и после корнер за домакините. Накрая силен удар на Стиндл в аут.

68′

Иниеста опита успореден пас, но топката беше пресечена,

65′
Снимка 255405

ГОООЛ! Арда Туран от ъгъла на малкото поле отдясно стреля под гредата. Неймар го изведе с отличен пас през центъра.

63′

Джонсън е спънат от Масчерано от ляво. За пореден път там е слабото място на гостите.

61′

Зомер изпревари Неймар. Хубава комбинация на гостите през центъра.

59′

Арда сменя Ракитич.

57′

Суарес подаде на Ракитич пред полето, който стреля право в ръцете на вратаря.

54′

Радфиня сменя Алкасер.

53′

Първа по-дълга атака на домакините. И те се опитват да разиграват дълго.

50′

Барселона има вече 63% притежание. Домакините отново опитват контра, но Рафаел го няма,

49′

Фабиан Джонсън заменя играещия отлично Рафаел

48′

Неймар падна на аута. Публиката го освирква за симулация. Контакт имаше.

47′

Нищо ново Барселона разиграва, играчите на Борусия са наредени отзад.

45′
45′

Рафаел влезе в наказателното поле и опита да бие през четирима защитника. Тактиката на Борусия проработи през първото полувреме.

44′

Стинд стреля високо. Домакините отново успяха да пробият отляво.

41′

Жорди Алба стреля високо над вратата след корнер.

40′

Нова атака на Борусия. Топката бе поведена дълго и излезе в аут.

39′

И този път някак топката не влезе във вратата на домакините. Волето на Суарес от близо бе блокирано от вратаря и топката остана в игра.

37′

Тер Стеген изчисти дълга топка подадена от Траоре.

36′

Домакините за малко щяха да повторят головата контраатака, но защитата изчисти в тъч.

34′
Снимка 255384

ГОООЛ! Азар отбеляза след бърза контраатака. Бускетс загуби топката от Рафаел малко след центъра. Дауд напредна сам отляво и подаде успоредно на Азар, който сам от непосредствена близост откри резултата.

31′

Играчите на Борусия решиха и те да покажат малко техника. Мачът загуби своята острота.

24′
Снимка 255383

Мачът вече стана типичен за Барселона. Домакините са наредени отзад. Имат трудности с изнасянето. Каталунците не са достатъчно съсредоточени пред гола.

23′

Ракитич стреля отдалеч. Топката бе избита от вратаря и излезе в корнер.

21′

Неймар изведе Суарес сам срещу вратаря. Уругваецът от чиста позиция реши да подава и пасът му бе пресечен от Корб.

19′

Гостите пресират дълбоко и това затормозява много играта на Борусия.

15′

Барселона вече владее много повече топката - 60-40%.

13′

Атака на домакините отляво, но центрирането бе високо и топката излезе в аут.

11′
Снимка 255382

Суарес направи непростим пропуск. Той шутира в аут от ъгъла на малкото поле. Топката попадна в него след бедобро отиграване на защитник.

9′

Домакините са излезнали да се надиграват с именитите си гости.

7′

Неймар стреля във вратаря от непосредствена близост.

3′

Бърза контраатака на домакините. Публиката поиска дузпа, но напразно.

1′
Андре Хан Жереми Матьо

Барселона е вторият испански гранд, който ще гостува на германска земя и ще играе с отбор, който се казва Борусия.

За каталунците няма да играе Лео Меси, след контузията получена срещу Атлетико преди 10 дена. Същи така контузен е и Самуел Умтити. Гермаците имат много повече проблеми със състава. Йосип Дрмич и Алвара Домингес са извън състава, а пробелми имат Рафаел, Мамаду Дукуре, Жоел Меро и Марвин Шулц.

Наставникът на Барселона, Луис Енрике смята, че противника има много бързи играчи: „Те знаят какво да правят с топката и играят добре. Те могат да използват крилата, защото имат бързи играчи".

Треньорът на Борусия, Андре Шуберт е на мнението, че Барса е един от най-добрите отбори в света. Той съжалява, че Меси няма да играе, но смята, че без него каталунците са велик отбор.

Барселона спечели първата си среща в групата със Селтик с 7:0 и последните си две гостувания в Ла Лига - 5:1 с Леганес и 5:0 с Хихон.

Борусия има спечелени последните 11 домакински мача, но загуби първата си среща в турнира срещу Манчестър Сити с 0:4

Двата отбора не са се срещали досега е Евротурнирите. Барселона не успя да спечели последните си три гостувания на германска земя - 2 загуби от Байерн и едно равенство в Леверкузен

Отборът от Мьонхенгладбах не играе успешно с испански отбори. В последните девет мача има 1 победа, 2 равенства и 6 загуби. Победата е с 4:2 миналата година срещу Севиля.