Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 55,347

Публиката празнува. Домакините печелят време с тъчове.

90+2′

Едерсон увисна при центриране отдясно. Шмелцер не успя да уцели топката зад задната греда.

90′

Марк Бартра спря поредния опит за контра на домакините. Хименес се изхвърли като в екшън филм.
Четири минути добавено време.

89′

Пулишич спря на гърди и стреля малко над вратата.

88′

Пулишич центрира отляво, следа като Селви загуби топката. Нямаше нападател да засече топката.

85′

Пулишич спря контра на домакините след корнер.

83′

Едерсон спаси с ръка рикоширала топка. Това беше спасяването на мача, защото вратаря инстинктивно успя да избие в корнер.

82′

Гонзало Кастро заема мястото на Рафаел Гереро.

81′

Марко Ройс излиза.Пулишич влиза.

79′

Шурле беше изпреварен точно преди да се озове в изгодно положение отляво. Германецът беше задържан за фланелката, Рицоли не видя такова нещо.

75′

Голмайсторът Митроглу излиза. Мексиканската звезда Раул Хименес влиза.

74′

Шмелцер спря контра на домакините, спирайки Салвио.

73′

Играчите на Бенфика са наредени пред полето си. Руи Витория се надява да запази резултата.

71′

Ройс се засуети в полето на Бенфика отляво и Фейса успя да избие топката от краката му.

69′

Писчек стреля с глава от чиста позиция след корнер. Топката мина покрай вратата.

68′

Опълчението на Бенфика продължава.
Ще успеят ли германците да реализират превъзходството си?

67′

Франко Серви влиза. Рафа Силва излиза. Руи Витория вкарва нападател.

63′

Фейса получи картон за късен шпагат.

62′

Шурле сменя „героя" Аубамаянг.

60′

Владението на топката е 39%-62%. Но футболът още не се играе на владение на топката.

58′

Дърводелско изпълнение на Аубамаянг. Той стреля направо във вратаря Едерсон, който не мръдна и спаси.

57′

Дузпа за Дортмунд. Фейса игра с ръка след атака на гостите отляво.

56′

Едерсон се разтегна и изби в корнер удар на Писчек.

55′

Ройс стреля отляво. Едерсон спаси. Луизао изчисти в корнер.

53′

Аубамянг беше изведен сам срещу Едерсон. Той се обърна и стреля над вратата отново от точката за изпълнение на дузпа.

50′

Дембеле остана сам срещу Едерсон. Вратарят спаси чист гол.

49′

ГОООЛ! Митроглу довкара топката пред голлинията. Домакините изпълниха корнер отляво. Луизао игра с глава. Топката отиде към Митроглу, който я докосна. Вратарят не можа да я овладее и гъркът влезе с топката във вратата.

47′

Домакините започват с дълбока преса и се настаниха в полето на Дортмунд.

46′

Филипе Аугушто сменя Андре Карило.

45′
45+3′

Надмощие за Дортмунд.
Такива мачове спокойно могат да завършват 0-0.

45′

Три минути добавено време.

44′

Салвио опита контра за домакините. Аржентинецът си поведе дълга.
Домакините показват голямо желание, но не успяват да правят сносни отигравания.

40′

Температурата е 13 градуса. Публиката на Бенфика не престава да пее.

38′

Топката премина успоредно пред голлинията на Бенфика. Фейса не можа да гардира топката и Герейро я прокара.
Аубумаянг не си протегна крака, защото не очакваше това да стане.

36′

Владението на топката е 65%-35% в полза на гостите. Пасовете са тройно повече.

32′

Спорно връщане към вратаря на домакините. Той успя да изчисти.
Руи Витория не е доволен от своя отбор. Домакините не успяват да задържат топката.

27′

Домакините опитват да изнесат топката напред. Те се придвижват. печелейки тъчове отдясно.

25′

Крив шут на Шмелцер от изгодна позиция след корнер.

23′

Линдельоф получи аркада и му се правят шевове на терена.

22′

Преса на Дортмунд. Дембеле излезе в изгодна позиция, но Линдельоф успя в последния момент да избие в корнер.

21′

Дурм овладя дърводелски топката и изгуби възможността да остане сам срещу вратаря на Бенфика.

18′

Марко Ройс можеше да остане сам срещу вратаря след комбинация отляво. Той не успя да си овладее топката в решителния момент.

13′

Борусия владее повече топката.
Вратарят на домакините излезе и изчисти топката с глава пред връхлитащия Аубамаянг.

10′

Аубамаянг получи пас сам срещу вратаря. Той овпадя топката и съвсем сам от точката за изпълнение на дузпа стреля над вратата.

5′

Салвио финтира в полето на Борусия, излезе на стрелкова позиция, но стреля високо над вратата. Пробивът беше отдясно.

4′

Дембеле влезе в полето на домакините, но ударът му беше блокиран.

2′

Домакините започват по-активно.

1′

Мачът на „Стадиона на светлината" между два бивши шампиона на Европа започна.

Андре Алмейда Феликс Паслак

Борусия (Дортмунд) ще опита да забрави лошото си представяне в Бундеслигата с един успех при гостуването си на Бенфика в Лисабон.

Отборът на Томас Тухел загуби от Дармщадт и вече изостава на 15 точки от шампиона Байерн. Марио Гьотце ще бъде големият отсъстващ в Лисабон.

Борусия и Бенфика са се срещали за последен път през сезон 1963-64. Тогава германският тим спечели с 5-0 у дома и отстъпи като гост с 1-2.

Възпитаниците на Руи Витория спечелиха последните титлата в Португалия през последните три сезона и е сега отново са начело. Те допуснаха преди два кръга изненадваща загуба в Сетубал и сега авансът им е само 1 точка пред втория Порто.

„Ще бъде труден мач като всеки в Шампионската лига. Ние трябва да се представим възможно най-добре" - каза Раул Хименес.

Бенфика няма победа в последните 4 мача с  германски отбори.

Добри новини за Барселона преди сблъсъка с Пари Сен Жермен

Луис Енрике обяви състава за тазвечершния двубой

Голмайсторът на лисабонския отбор Жонас е възстановен от контузия. Той има отбелязани 32 гола през миналия сезон. Мексиканският национал Раул Хименес ще бъде на линия.

Букмейкърте считат, че германците са фаворити за победа още в първия мач в Лисабон.