КРАЙ НА МАЧА! АТЛЕТИКО ПРОДЪЛЖАВА НАПРЕД!

Саул Нигес опита късмета си от ръба на наказателното поле, но опитът му, насочен към долния ляв ъгъл, беше прекалено слаб, за да преодолее Бернд Лено, който го улови с лекота.

Мехмеди замени пасивния в този мач Чичарито.

Карим Белараби получи пас по трева на границата на наказателното поле и шутира към центъра вратата. Ян Облак обаче извади добър рефлекс, за да блокира опита.

71′

Савич замени Караско.

68′

Кампл получи прецизно подаване, както и времето да стреля по трева от наказателното поле към средата на вратата. Ян Облак обаче предугади намеренията му и отрази удара с добра реакция. Фоланд стигна бързо до отбитата топка и я изстреля към долния десен ъгъл. Вратарят обаче го отказа с добро спасяване.

64′

Анхел Кореа напуска терена, за да бъде заменен от Николас Гайтан.

63′

Тин Йедвай получава първия жълт картон в мача.

60′
Снимка 283633

57′

Гризман получи прецизно подаване в пеналтерията и стреля, но малко встрани от лявата греда.

55′

Анхел Кореасе освободи в наказателното поле и прати удара си малко встрани от лявата греда.

53′

Кевин Фоланд се отскубна, но вложи прекалено много сила в подаването си към Кевин Кампл.

48′

Подаване на Карим Белараби е пресечено от Ян Облак и атаката не успя да се развие.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

43′

Хилберт пусна дълга топка, но без достатъчно сила, за да стигне до неговите съотборници, и в крайна сметка пресечена от един от защитниците.

40′

Коке шутира от движение от границата на наказателното поле. Топката беше устремена към долния ляв ъгъл, но вратарят разчете добре нейното движение и реагира с брилянтно спасяване.

37′

Анхел Кореа получи прецизен пас, разсякъл защитата. Опитът му беше насочен в десния ъгъл, но вратарят Лено се хвърли по превъзходен начин, за да го спре. Определено най-доброто положение в мача до момента.

30′

Вършалко завъртя центриране в наказателното поле, но твърде близо до Бернд Лено, който сграбчи топката.

26′

Коке засече отбита топка, но тя премина високо над напречната греда.

25′
Снимка 283622

22′

Чичарито с първи удар към вратата. Той стреля от воле малко над напречната греда.

19′

Кевин Кампл намери Карим Белараби с хубав пас, но той не успя да насочи добре.

15′

Кореа се освободи в наказателното поле и стреля, но опитът му беше осуетен от един от защитниците.

12′
Снимка 283627

10′

Коке изпълни корнер, Хосе Мария Хименес се откъсна от персоналния си пазач и засече, но доброто му отиграване с глава беше брилянтно спасено от вратаря.

8′

Байер започва със самочувствие срещата и дава заявка, че ще играе без страх  - съвсем логично, тъй като "аспирините" нямат какво да губят.

5′

Александър Драгович прати точно подаване към Вендел, който овладя топката с хубаво първо докосване и стреля, но без успех.

1′

Алесио Юрченко

Атлетико (Мадрид) посреща Байер (Леверкузен) в реванш от 1/8 финалите на Шампионската лига.

Срещата на "Висенте Калдерон" започва в 21:45 часа. В първата среща на "Бай Арена", "дюшекчиите" се наложиха с 4:2, с което могат да бъдат смятани за големия фаворит за класиране на четвъртфиналите.

Кевин Гамейро ще липсва в атаката на домакините заради стомашен вирус, но пък Фернандо Торес се завръща в групата след инцидента в мача с Депортиво.

Гостите идват с нов треньор в лицето на Тайфун Коркут, който дебютира с равенство 1:1 срещу Вердер и ще иска да покаже, че отборът му притежава качества да бъде на ниво и в Шампионската лига.

Байер спечели само веднъж извън своя стадион в последните 9 срещи от надпреварата, което се случи на терена на Тотнъм през ноември.

Атлетико пък играе стабилно в последните мачове от Шампионската лига, но днес "аспирините" едва ли ще се предадат без бой.

Мартин Петров: За Атлетико (Мадрид) има специално място в моето сърце

"Говорих с Торес, радвам се, че вече е добре"