Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 43,235

Добавено време - 2 минути.

89′

Бенаулан блокира шут отблизо.

88′

Анхел Кореа навърза защитата на Лестър отляво и подаде успоредно на голлинията. Никой не можа да засече топката.

86′

Шмайхел шутира силно топката и тя достигна до ръцете на Ян Облак.

85′

Атлетико продължава да търси гол. Гостите са доволни от минималната загуба.

84′

Бенаулан успя да изчисти в корнер. Домакините атакуваха остро отдясно. Фукс изчисти в главата си и създаде опасност пред своята врата.

82′

Човек от щаба на Лестър беше отстранен от скамейката, защото е давал вода на своите футболисти.

81′

Владението на топката е 63%-37%. Лестър има средно по 38% в досегашните си мачове в Шампионската лига.

80′

Лестър атакува, но играчите на Атлетико тръгнаха на бърза контра. Тя беше спряна с фаул в центъра.

79′

Фаул в атака на Атлетико. Играчите сбъркаха при разиграване, но не бяха наказани.

78′

Слимани влиза на мястото на Варди, който няма да пропусне реванша.

77′

Кореа се измъкна в полето, но не можа да отиграе топката.

74′

Торес излиза. Ганаецът Томас го заменя.

73′

Остро подаване на Гризман отдясно. Кореа не можа да засече топката пред вратата.

71′

Отново корнер отдясно за Атлетико. Фаул в атака на Годин.

69′

Домакините вече мислят за дълги разиравания на топката.

67′

Саул отклони топката след корнер отдясно. Защита успя да изчисти.

65′

Анхел Кореа заменя Караско.

64′

Контра за Лестър след фаула. Варди изпусна топката и тя излезе в аут.

63′

Опасен фаул за домакините отляво. Симпсън фаулира Караско.

62′

Преса за Лестър дълбоко в полето на Атлетико.

61′

Торес финтира защитник, излезе в чиста позиция и ... се подхлъзна и стреля в аут.

59′

Марез падна в наказателното поле. Ериксон реши, че няма място за нарушение.

58′

Робърт Хут  спъна Антоан Гризман. Германецът ще пропусне реванша.

55′

Хут стреля отблизо след тъч. Габи успя да блокира удара.

54′

Атлетико натиска. Домакините разчитат на центрирания. Хут обира високите топки.

51′

Симпсън изпревари Гризман след корнер. Англичанинът успя да изчисти втората топка.

49′

Беналуан получи картон за груб фаул.

47′

Остра атака на домакините отляво. Защитник самопожертвователно изчисти в корнер.

46′

Кинг замени Оказаки.

45′
45′

Ериксон свири точно на секундата.

44′

Фукс успя да изчисти топката пред връхлитащ нападател на Атлетико. Домакините направиха много бърза контра.

42′

Играчите на Лестър са прибрани много отзад. Само Варди е напред.

40′

Удар на Олбрайтън в аут.
Ериксон пуска по свободна игра.

37′

Коке стреля силно. Топката профуча силно покрай плонжа на Шмайхел.

35′

Атлетико отново овладя инициативата.

32′

Олбрайтън изпревари Гризман и изчисти в корнер.

Снимка 288358

29′

Марк Олбрайтън получи жълт картон.

28′

ГООООЛ! Антоан Гризман копна топката вляво. Шмайхел се хвърли в другия ъгъл.

Снимка 288362

27′

Дузпа за Атлетико. Олбрайтън спъна връхлитащия отляво Гризман. Нарушението беше извън полето.

Снимка 288371

25′

Олбрайтън центрира отляво, Варди отклони, но Оказаки се размина пред вратата на Облак.

24′

Варди препъна ненужно Савич. Ериксон спести картона на англичанина.

23′

Лестър успя да изравни играта.

21′

Фукс центрира остро отляво. Облак овладя отскочилата топка.

20′

Две центрирания за Лестър. Саул се справи чудесно.

19′

Пасовете за 120 на 30 за Атлетико.

18′

За първи път от началото на мача Лестър задържа топката.

17′

Филипе Луис стреля с глава право в ръцете на Шмайхел.

16′

Саул стреля от много далече. Топката мина на метър над вратата.

15′

Защитата на Лестър успя геройски да изчисти след агресивна атака на Атлетико.

14′

Торес се подхлъзна, но успя да шутира. Шмайхел хвана топката след рикошет.

12′

Играчите на Лесър не могат да изнесат топката след центъра.
Изстрел на Гризман отдалече в аут.

10′

Владението на топката е 69%-31%. Нищо неочаквано.

Снимка 288357

9′

Ферейра-Караско се докопа до топката след грешка на защитата. Ударът излезе в аут.

7′

Играчите на Лестър успяха да се справят с корнер отдясно за Атлетико.

6′

Коке стреля в полето. Ударът му беше блокиран и топката излезе в тъч.

5′

Коке стреля от 20 метра и уцели дясната греда на вратата на Шмайхел.

4′

Фернадо Торес шутира под много малък ъгъл отдясно. Шмайхел улови топката лесно.

3′

Варди надбяга защитата на домакините, но остана под много малък ъгъл за да нанесе опасен удар.

2′

Атлетико вече се настани в полето на Лестър.

1′

Андре Морейра Хосе Леонардо Уйоа

Атлетико ще приеме Лестър в най-безинтересния мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. На пръв поглед изглежда, че момчетата на Диего Симеоне ще преминат лесно през английския шампион. Резултат от рода на 3:0 или 4:0 ще бъде нещо съвсем нормално. Но става въпрос за футбол - играта, в която стават чудеса.

Отборът воден от треньора с „класическото" име Шекспир няма какво да губи. Четвъртфиналът в Шампионската лига е връх в историята на Лестър. Варди и компания знаят как да практикуват „архаичния" стил донесъл много фенове на английския футбол.

Лестър рядко играе в Европа, но по някакво стечение на обстоятелствата има мачове точно срещу Атлетико. И двата мача през 1997-а бяха спечелени от испанците, но тогава „лисиците" не бяха шампиони.