Монако отстрани турския гранд Фенербахче в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. "Монегаските" победиха у дома с 3:1 и с общ резултат от двата мача 4:3 се добраха до плейофния кръг.

Валер Жермен откри след само две минути игра и вдъхна увереност на френския тим за продължаване напред в турнира. В 18-ата минута от дузпа Радамел Фалкао удвои и "монегаските" заличиха пасива от Турция.

В 53-ата минута Емануел Еменике върна надеждите на турския тим, след като намали и така общият резултат от двата мача придоби цифровото изражение - 3:3.

В 66-ата минута Валер Жермен вкара втория си гол в двубоя и така скъпоценното попадение прати Монако напред.

Руският Ростов елиминира съпротивата на Андерлехт и след успех 2:0 като гост и общ резултат 4:2 продължава борбата. За руснаците точни бяха Нобоа в 27-ата и Азмун в 47-ата минута на срещата.

Холандският Аякс преодоля ПАОК и с успеха 2:1 далеч от дома също чака съперника си в петък. Гърците откриха резултата в 4-ата минута чрез Атанасиадис, но Клаесен от дузпа изравни в края на първото полувреме. Три минути преди края, когато срещата вървеше към продължения, след като в първата среща двата тима завършиха 1:1 отново Клаесен се разписа и прати холандците напред. Бившият играч на Левски Гари Родригес започна като титуляр срещата за гърците, но беше заменен в 70-ата минута.