Лудогорец изненадващо загуби гостуването си на "Панчо Арена" в мач-реванш от втория предварителен кръг на Шампионската лига срещу МОЛ Види.

Първата среща в Разград завърши при резултат 0:0, въпреки че "орлите" бяха отборът, който диктуваше събитията на терена.

Тази вечер обаче нищо подобно не се случи, като домакините бяха видимо по-организирани и мотивирани и стигнаха заслужено до крайния успех.

МОЛ Види спечели с минималното, но достатъчно 1:0, след гол на Хаджич, разписал се в продължението на първата част.

Снимка 371435

Източник: БГНЕС

Лудогорец продължава участието си в турнира Лига Европа, като ще се изправи срещу победителя в сблъсъка между Жрински (Мостар) и малтийския Валета.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

МОЛ Види - Лудогорец 1:0, "орлите" с човек по-малко, Мисиджан изгонен!

Пълен хаос в редиците на българския отбор!

През първото полувреме българският шампион беше неузнаваем. Разградчани не бяха на себе си, като позволиха на скромния си съперник да владее инициативата на терена.

Без да успява да създаде положения, съставът на Пауло Аутуори не спираше да бъде атакуван и притискан от съперника, като футболистите на МОЛ Види очевидно не бяха излезли за равен резултат тази вечер.

Безидейната игра на разградчани доведе и до няколко официални предупреждения за футболисти на състава, сред които Мисиджан и Марселиньо.

Играта бе допълнително усложнена от влошените атмосферни условия и неспирния дъжд, изсипващ се на "Панчо Арена".

Истински неприятна ситуацията за гостите в мача стана пет минути преди почивката. Тогава, след изключително глуповат втори жълт картон, показан за симулация на Мисиджан, Лудогорец остана с човек по-малко на терена.

Тук някъде липсата на инициативност и креативност в предни позиции за разградчани се пренесе и в средата на терена, а грешките в защита зачестиха.

След две чудесни спасявания на Ренан в последната минута от първата част домакините стигнаха до по-скоро заслужено предимство в резултата, след попадение на Хаджич. Този път стражът на "орлите" бе безпомощен, а съпротивата на българския състав - окончателно пречупена.

През второто полувреме играта не се различаваше много от тази, предложена през първите 45 минути.

Малко по малко разградчани все пак изравниха ситуацията на терена и дори опитаха да стигнат до отбелязване на попадение. Акциите на Вандерсон и Марселиньо обаче не бяха достатъчно солидни.

Снимка 371439

Влизането в игра на Кешеру също не помогна на "орлите", които разочароваха 200-те фена, дошли от Разград, за да ги подкрепят и преустановиха участието си в Шампионската лига.

Те ще останат в европейските клубни турнири, но във втория по сила такъв - Лига Европа.

Следващият им опонент ще бъде определен в сблъсъка между Жрински и Валета.