Лацио победи Селтик с 2:0 "Стадио Олимпико" в среща от група "Е" на живата си легенда на римските "орли" Чиро Имобиле, който се появи на терена от резервната скамейка.

Лацио бе близо до първи гол в мача още в десетата минута, когато Матео Гендузи предостави хубаво центриране за Фелипе Андерсон, който отблизо нанесе удар с глава, но не успя да натисне топката и стреля над вратата.

Шест минути след това Селтик опита да отговори на предизвикателството. Кього Фурухаши получи дълго извеждащо подаване и се озова на обещаваща позиция, но защитата на Лацио успя да го неутрализира.

Гостите от Шотландия имаха положение са гол в началото на втората част. В 49-ата минута Фурухаши си освободи пространство в наказателното поле и стреля, но на сантиметри от десния страничен стълб.

В 61-вата минута Фелипе Андерсон подаде страхотно към Густав Исаксен, който стреля от добра позиция, но в аут. Девет минути след това и Селтик пропусна - Камерън Картър-Викъра нанесе удар с глава след центриране от корнер, но Иван Проведел спаси.

В 82-рата минута Лацио излезе напред в резултата. Густав Исаксен нанесе диагонален удар, топката рикошира в Лиъм Скелйс и се озова в краката на Чиро Имобиле, който от близка дистанция нямаше как да сбърка на празна врата - 1:0.

Само три минути след това всичко свърши. Исаксон намери Имобиле с хубав пас по въздух, италианският нападател овладя топката, навлезе в наказателното поле, елиминира бранител и останал очи в очи в Джо Харт се разписа за крайното 2:0.

В добавеното време на срещата Селтик получи дузпа за избутване на Патрик срещу Янг Хюн-Юн. Главният съдия Халил Умут преразгледа ситуацията с ВАР и отмени 11-метровия наказателен удар.

След тази победа Лацио излезе на първо място във временното класиране в група "Е" с 10 точки, докато Селтик остана с 1 и отпадна от евротурнирите. Атлетико (Мадрид) е втори с 8, а Фейенорд - трети с 6 преди мача помежду им.