Възпитаниците на Карло Анчелоти надделяха с 3:1 над Олимпик (Лион) на "Джузепе Меаца" в реванша от четвъртфиналния сблъсък.

За разлика от първия двубой преди седмица този път и двата отбора предпочетоха да заложат на атакуващия футбол и опасностите пред двамата вратари преобладаваха през цялото времетраене на срещата.

След два пропуска на Индзаги в първия четвърт час нападателят се реабилитира в 25-та минута, когато след центриране на Зеедорф отдясно с глава прати кълбото в мрежата на гостите и по този начин откри резултата.

Радостта на домакините обаче трая твърде кратко - едва шест минути по-късно центриране от пряк свободен удар на Жуниньо доведе до разбъркване в полето пред Дида и в крайна сметка оказалият се абсолютно сам пред голлинията Диара отблизо успя да изравни.

През второто полувреме Милан хвърли всички сили напред и в последните минути все пак достигна до нови две попадения. Първо в 86-та минута Андрий Шевченко излезе сам срещу Грегори Купе и стреля в гредата, след което отблизо Индзаги успя да отбележи втория си гол в срещата.

В даденото от рефера продължение пък грешка на Франсоа Клерк позволи на украинеца да навлезе в пеналта пред Грегори Купе и от малък ъгъл да оформи крайния резултат. Така с общ резултат 3:1 от двата мача Милан продължава на полуфинал в турнира.

състави:

Милан : Дида, Стам, Неста, Каладзе, Сержиньо, Гатузо, Пирло, Зеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги

Олимпик (Л) : Купе, Клерк, Крис, Касапа, Абидал, Жуниньо, Диара, Малуда, Вилтор, Фред, Гову.