Милан и Реал (Мадрид) не излъчиха победител в срещата си от група "С" на Шампионската лига. Бензема откри за испанците, а Роналдиньо изравни още преди почивката. Така "росонерите" и "белия балет" остават на върха в групата с по 7 точки. Втори е Марсилия с 6.

Реал започна срещата по-активно. Гостите се опитваха да пресират съперника си още в неговата половина и често отнемаха топката. Бензема и Игуаин опитаха удари извън наказателното поле в началните минути, но им липсваше точност. Все пак французинът бе много близо до гол в 20-ата минута, когато шутът му мина само на сантиметри от лявата греда на Дида.

Домакините отвърнаха с бърза контра няколко минути по-късно. Роналдиньо намери отлично влизащият на скорост Пато, той преодоля Раул Албиол и стреля, но Касияс спаси удара му.

Натискът на мадридчани се увенча с успех след половин час игра. Кака финтира защитник на италианците и стреля към вратата от границата на наказателното поле. Дида не успя да избие топката по най-добрия начин, тя попадна у Бензема, който я търкулна покрай вратаря за 0:1.

Само няколко минути по-късно реферът Брих отсъди дузпа за "росонерите". Дзамброта се опита да центрира, но топката се удари в ръката на легналия за шпагат защитник на Реал. Зад топката застана Роналдиньо, който с безкомпромисен шут в горния ляв ъгъл не остави шансове на Касияс.

Секунди след това Пато вкара втори гол за Милан, който обаче бе отменен заради спорен фаул срещу Арбелоа.

След почивката срещата продължи да бъде изключително динамична и интересна. Милан се активизира и играта стана по-бърза, а атаки и към двете врати не липсваха. В тези минути Кака определено бе най-добрият играч на Реал и непрекъснато се опитваше да тормози бившите си съотборници от защитата на Милан. И двата отбора обаче не можеха да стигнат до чисто положение пред противниковата врата.

Все пак страхотно положение се откри пред влезлия като резерва Индзаги в 83-ата минута, но нападателят сякаш не очакваше топката да стигне до него и не успя да я отиграе по най-добрия начин.

Ветеранът Раул, който също влезе като смяна за Реал, можеше да донесе трите точки на своите в последните минути, но този път Дида показа отличен рефлекс и спаси.

В друг мач от същата група Олимпик (Марсили) разгроми ФК Цюрих с 6:1 на "Стад Велодром".

МИЛАН - РЕАЛ 1:1

0:1 Бензема (29')

1:1 Роналдиньо (35'-д)

Милан:1.Дида, 44.Масимо Одо, 13.Алесандро Неста, 33.Тиаго Силва, 15.Джанлука Дзамброта, 23.Масимо Амброзини, 21.Андреа Пирло, 10.Кларънс Зеедорф, 7.Алешандре Пато, 22.Марко Бориело (79'-Индзаги), 80.Роналдиньо

Реал (Мадрид):1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 18.Раул Албиол, 2.Алваро Арбелоа, 8.Кака, 10.Ласана Диара, 22.Шаби Алонсо, 12.Марсело, 11.Карим Бензема (81'-Ван Нистелрой), 20.Гонсало Игуаин (75'-Раул)