Опитът на Милан да си отмъсти за загубата с 3:0 на "Стамфорд Бридж" се провали, след като Челси си тръгна с три точки от "Сан Сиро". "Сините" спечелиха с 2:0 след много спорен момент в началото на двубоя.

Гостите получиха дузпа в 11-а минута, след като бившият футболист на Челси Фикайо Томори получи директен червен картон за нарушение срещу Мейсън Маунт, а от отсъдената дузпа Жоржиньо изведе "сините" напред.

Кървав гол в последната секунда спаси Реал (Мадрид) срещу Шахтьор и го класира напред в Шампионска лига

Антонио Рюдигер се превърна в герой за "белия балет"

С играч по-малко италианският шампион опита да се съпротивлява, но в 34-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза за 0:2 и прати своите на първото място в таблицата.

Снимка 590695

Източник: EPA/БГНЕС

В същата група Динамо (Загреб) и Ред Бул (Залцбург) завършиха 1:1 на "Максимир" и два кръга преди края, абсолютно нищо не е ясно.

Челси има 7 точки, Ред Бул е с 6, а Милан и Динамо са с по 4 пункта.