Първата победа на Вердер в груповата фаза на Шампионската лига е сред най-коментираните теми в медиите в Германия.

Вердер победи като домакин Левски с 2:0 в двубой от група "А" на Шампионската лига.

"Макар и без блясък, Вердер стигна до успеха и се върна в играта", коментира в материала си за двубоя "Везер Куриер", цитиран от БТА.

Изданието посочва, че тимът на треньора Томас Шааф е стигнал до задължителния успех благодарение на бразилското дуо Налдо и Диего.

"Треньорът на Левски Станимир Стоилов бе "забъркал бетон" и през първата част, въпреки превеса на Вердер, отборът стигна до малко добри положения пред вратата на съперника.

Най-добрите положения бяха на Клозе и Шулц.

През второто полувреме футболистите на Вердер започнаха много по-уверено, като Хънт, Класнич и Диего пропиляха добри положения още в първите минути.

От своя страна българите правиха всичко възможно, за да запазят минималния си пасив. Играта на нерви бе спечелена от Вердер с попадението на Диего в 74-ата минута", съобщава "Везер Куриер".

Изданието дава най-високи оценки за изявите на Налдо и Торстен Фрингс. От Левски пък са отличени вратаря Георги Петков и Лусио Вагнер.

"Победа, дошла по-трудно от очакваното", е заглавието на материала за двубоя в "Билд шпорт".

Вестникът отличава бразилците Налдо и Диего, които имат и най-високи оценки за играта си. В тима на Левски са отбелязани изявите на Петков, Телкийски и Бардон.

"Играчите на Томас Шааф трябваше да поработят доста повече, отколкото явно предварително очакваха. В мач без блясък бременци стигнаха до задължителния успех.

Ако искат да постигнат нещо в групата футболистите на Вердер трябва да спечелят и двубоя в София след две седмици", коментира "Билд шпорт".