"Представихме се страхотно, особено през второто полувреме. Играхме много силно срещу един добър отбор. Началото не беше толкова приятно. Допуснахме гол и на този етап бяхме извън турнира.

През втората част бяхме невероятни. Доминирахме изцяло. На почивката не ми се наложи да повишавам тон. Казах да играчите да бъдат силни, да притискат съперника и да повярват във възможностите си, за да направят обрат.

Заслужавахме победата още в 90-е минути. Канисарес направи две невероятни спасявания, особено това с една ръка след удара на Балак с глава.

Вече се готвехме за продължения, когато видях топката в мрежата. Чувството не може да се опише. Вече съм изпитвал подобно нещо, когато бях начело на Порто и вкарахме в последните секунди на "Олд Трафорд". Емоцията не може да се опише.

Искам да похваля Есиен. Той е невероятен играч и изключителен атлет. Жалко е, че ще бъде наказан за следващия ни мач, но за мен този беше по-важен.

Горд съм с момчетата, защото този сезон е специален. Нито един отбор не е имал толкова проблеми, колкото ние. Повече от половината от титулярния състав бяха извън строя в определени моменти, но се справихме.

Сега ни чака Ливърпул (отстранил Челси преди две години на полуфиналите в лигата). Не мисля за реванш. Не обичам тази дума. Знам, че ще бъде трудно, защото ние се борим на три фронта, а те само в Шампионската лига. Мисля, че заради това Ливърпул има леко предимство, но ние сме готови за мача с тях", заяви след четвъртфиналната среща-реванш от Шампионската лига между Валенсия и Челси (1:2) наставникът на „сините” Жозе Мауриньо.

"Челси има страхотен потенциал и изключителни футболисти, но не мога да скрия съжалението си от това болезнено отпадане. Да получиш гол в последните секунди, които те изхвърля от надпреварата, е изключително тежко.

Ясно е, че разликата между нас и Челси е, че ние не разполагаме с 25 равностойни футболисти. Не знам дали по-добрият отбор победи, но знам, че един страхотен отбор продължава напред. Челси игра по-добре и в двете втори полувремена на двата мача.

Преминаваме през много тежък период. Имаме доста контузени, допуснахме няколко неприятни резултата, но чувствам, че това ще ни направи по-силни занапред", коментира старши треньорът на Валенсия Кике Санчес Флорес.

"Не можем да обвиняваме Канисарес за втория гол на Челси, защото до този момент именно неговите спасявания ни оставиха в мача. Признавам, че съперникът игра много, много добре, но ние не заслужавахме такава загуба", изрази съжаление защитникът на „прилепите” Мигел.

"През първото полувреме играхме добре. Вкарахме гол и имахме отлична възможност да направим 2:0 и мачът ставаше друг. След почивката някак си блокирахме. Не бяхме ефективни и това за съжаление се оказа фатално", каза голмайсторът на испанците Фернандо Мориентес.

"Както и преди седмица, и в този мач нямах много работа. Играхме добре и се радвам, че продължаваме напред. В края и опитът си каза думата. Канисарес
направи фантастични спасявания. Радвам се за Микаел Есиен. Той заслужаваше този гол", коментира стражът на Челси Петер Чех.

"През второто полувреме играхме много добре. Доминирахме изцяло и заслужено продължаваме. Още не мога да си обясня как Канисарес спаси удара ми с глава в края. Бях сигурен, че топката ще влезе в  мрежата", заяви след мача полузащитникът Михаел Балак.