Отборите на Астана и Селтик не успяха да се победят в първи двубой от третия предварителен кръг в квалификациите за Шампионската лига. Въпреки, че бяха по-добри, момчетата на Мъри Стоилов стигнаха едва до 1:1 срещу шотландския гранд.

Всичко започна много хубаво за домакините, които поведоха в резултата само след 19 минути игра. Твумаси центрира от ъглов удар, Крейг Гордън не се намеси никак добре и това позволи на Логвиненко да бъде безпощаден с глава.

Скъпоценното за Селтик попадение падна 12 минути преди самия край. Робъртс се пребори за една топка до аутлинията, след което намери централния нападател Грифитс. За него пък предстоеше най-лесното  и майсторски простреля Ерич за крайното 1:1.

По този начин двата отбора ще решат всичко в ответния двубой в Глазгоу следващата седмица. В случай че стигнат до благоприятен резултат на “Паркхед” и елиминират “детелините”, Стоилов и Астана ще си гарантират участие минимум в групите на втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа, и директен плейофен сблъсък за място сред най-добрите 32 клуба на Стария континент.

АСТАНА – СЕЛТИК 1:1

1:0 Логвиненко (19‘), 1:1 Грифитс (78‘)