Манчестър Юнайтед постигна донякъде изненадваща победа с 2:1 като гост над ПСЖ. Двубоят бе от група "H" на Шампионската лига. Бруно Фернандеш откри от дузпа през първото полувреме. В началото на втората част Антони Марсиал си вкара автогол. В 87-ата минута Маркъс Рашфорд отбеляза за 1:2.

Двубоят започна равностойно. В 12-ата минута Де Хеа на два пъти трябваше да се намесва. Испанецът първо отрази удар на Ди Мария, а след това отклони такъв на Курзава.

Така се стигна до 20-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Данило срещу Марсиал. Зад топката застана Бруно Фернандеш. Навас спаси първия удар на португалеца, но наруши правилата. При повторното изпълнение Фернандеш не сбърка за 0:1.

В 34-ата минута опасен удар с глава на Мактоминей мина покрай гредата.

ПСЖ стигна до изравнителен гол в 55-ата минута. Тогава Неймар центрира от корнер, а Антони Марсиал порази собствената си врата с глава.

Само две по-късно Килиан Мбапе напредна опасно в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от Уан-Бисака.

В 69-ата минута Кейлор Навас се намеси решително след плътен изстрел на Маркъс Рашфорд. Костариканецът изби в ъглов удар топката влизаща в левия му ъгъл.

Пет по-късно Алесандро Флоренци центрира в наказателното поле, където Мойс Кийн стреля с глава, но изстрелът му премина над вратата.

В 83-ата минута Де Хеа отрази удар на Неймар. Четири минути след това "червените дяволи" стигнаха до победен гол. Рашфорд нахлу в наказателното поле и засече подаване на Погба за крайното 1:2.

В другия мач от групата РБ (Лайпциг) надви Истанбул Башакшехир с 2:0. В 16-ата минута Анхелиньо получи топката от Кампл в наказателното поле и преодоля Мерт Гюнок за 1:0.

Четири минути по-късно отново испанският защитник се разписа. "Биковете" отнеха топката в центъра на терена и организираха отпасна контраатака. Нкунку намери Анхелиньо в наказателното поле и испанецът вкара за крайното 2:0.