Манчестър Сити за втори пореден мач завърши при равенство 1:1 в Шампионската лига. В предишния кръг "гражданите" стигнаха до същия резултат с Аталанта, а днес го сториха с Шахтьор (Донецк).

Двубоят с украинците обаче не бе от значение, тъй като хората на Гуардиола отдавна си бяха осигурили продължаване в следващата фаза, като са недостижими на първото място в група "C". Там обаче битката между Шахтьор (6 точки), Динамо (Загреб) (5 точки) и Аталатна (4 точки) е ожесточена, като и трите тима имат шанс да продължат напред.

Тотнъм победи Олимпиакос с 4:2 в Шампионската лига

"Специален" обрат за Тотнъм при завръщането на Моуриньо в Шампионската лига

"Шпорите" обърнаха от 0:2 до 4:2 Олимпиакос

Иначе в днешния мач преднина на англичаните даде Гюндоган в 56-ата минута, а ценното равенство за "миньорите" осигури Соломон в 69-ата минута.

До края в игра за Сити се включиха Силва и Фодън, но и те не успяха да спомогнат за повторното преодоляване на Андрий Пятов.

В следващия кръг "гражданите" гостуват на Динамо (Загреб), докато Шахтьор приема в директна битка за второто място италианския Аталанта, който тази вечер надигра Динамо (Загреб) с 2:0.

Байерн (Мюнхен) разби с 6:0 Цървена звезда в Шампионската лига

Байерн (Мюнхен) унижи Цървена звезда насред Белград, Левандовски вкара четири гола

Баварският колос громи с 6:0

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ШАХТЬОР 1:1

1:0 Гюндоган (56"), 1:1 Соломон (69")