Отборът на Манчестър Сити поднесе изключително неприятна изненада на привържениците си, след като загуби първия си двубой от груповата фаза на Шампионската лига.

"Гражданите" се провалиха на собствения си стадион, като отстъпиха на гостуващия Лион с 1:2.

Точни за победителите бяха Максуел Корне и Набил Фекир. Те се разписаха в рамките на първите 45 минути от сблъсъка. Бернардо Силва върна един гол за домакините през второто полувреме.

Снимка 379234

Източник: UEFA.com

Двубоят започна с масиран натиск на домакините, като изглеждаше, че е само въпрос на време те да стигнат до откриване на резултата.

След 16 минути игра мощен шут на Стърлинг се отби във външната част от мрежата, а малко по-късно изстрел на Лапорт срещна рамката на вратата зад стража на гостите.

В 26-ата минута обаче Делф допусна неочаквана грешка, Фекир се възползва, прати кълбото по посока вратата на съперника, където Корне я засече в мрежата за 0:1.

Снимка 379232

Сити хвърли всички сили в атака, в стремежа си да изравни резултата преди почивката, но вместо това да се случи, Лион се добра до второ попадение. Този път точен бе най-дейният футболист на терена - Набил Фекир.

До почивката домакините от Манчестър не успяха да намерят отговор на сърцатата игра на своя опонент.

След нея акциите на "небесносините" продължиха, но единственото, до което те се добраха, бе почетен гол на Бернардо Силва в 67-ата минута.

Босът на Манчестър Сити се закани: Ще продължим да привличаме най-добрите футболисти

"В средата на изкачването на нашия Еверест сме", заяви Шейх Мансур

До края на мача бяха показани няколко жълти картона, играта загрубя и феновете станаха свидетели на доста по-различна ситуация на терена, която едва ли бе по вкуса им.

Фактите обаче са налични - Сити допусна загуба още в първия си мач от тази фаза на надпреварата и ще трябва да се реабилитира пред феновете си още в следващия сблъсък от надпреварата.