Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 52,345

Френският съдия Турпин не даде никакво продължение.

ГООООООЛ! Габриел Жезуш стреля по земя в левия ъгъл на вратата след хубаво подаване на Гюндоган.

79′

Тошерт смени Бюргщалер.

78′

Фодън стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят спаси с плонж в корнер.

76′

ГООООЛ! Фил Фоден беше изведен от Сане отляво. Младокът заобиколи вратаря и вкара под малък ъгъл.

75′

Жезуш беше изведен сам, но не можа да стреля преди да му бъде избита топката.

74′

Мендил смени Маккени.

72′

Фабиан Делф сменя Лапорт.

71′

ГОООЛ! Бернардо Силва стреля по земя в далечения ъгъл малко зад точката за изпълнение на дузпа. Отлично подаване назад на Сане.

69′

Жрибски смени Емболо в нападението на гостите.

68′

Зинченко получи картон за разправия, след като не признаваше очевиден фаул срещу Емболо.

66′

Мачът има вид на тренировъчен. Играчите на Сити владеят топката, а гостите искат всичко да приключи най-бързо.

64′

Серхио Агуеро е сменен от Габриел Жезуш.

63′

Бернрдо Силва отстъпва мястото си на Фил Фодън.

61′

Сане отново за малко да изведе Стърлинг. Вратарят се хвърли и изпревари нападателя.

56′

ГООООЛ! Стърлинг засече топката във вратата след отлично дълго подаване на Сане. Попадението беше отменено заради засада. ВАР отмени решението. Резултатът е вече 4:0/

53′

Сане вкара топката във вратата, но се оказа в засада. ВАР потвърди засадата.

51′

Гюндоган изведе отново Сане отляво. Германецът този път не можа да уцели вратата с диагонален удар.

45′

Започва едно, изглеждащо като формално второ полувреме.

Снимка 411839

45+2′

Шут на Стърлинг под малък ъгъл в ръцете на вратаря.

45′

Две минути добавено време, въпреки че ВАР загуби повече от пет минути.

42′

ГООООЛ! Сане беше изведен отляво от Зинченко. Германецът не прости на родния си клуб и отбеляза с диагонален удар по земя.
Нов дълъг ВАР.

38′

ГООООЛ! Гюндоган изведе Стърлинг с дълъг пас. Англичанинът върна от аутлинията към Агуеро, който стреля във вратарския ъгъл.
Преглеждането с ВАР беше много продължително. Стърлинг се оказа, че не е в засада.

36′

Агуеро можеше да удвои. Той финтира в наказателното поле, но шутът му не се получи.

35′

ГОООООООЛ! Серхио Агуеро в стил Паненка откри резултата. Вратарят се хвърли предварително наляво.

33′

Дузпа за Сити. Бернардо Силва беше свален от Брума след центриране.

Снимка 411840

31′

Серхио Агуеро стреля анемично с глава право в ръцете на вратаря.

29′

Зинченко сбърка, но Бюргщалер не можа да се възползва.

25′

Гостите поизравниха вледението на топката. Но и двата отбора са доволни от резултата до момента.

17′

74% владение на топкта от страна на домакините.

16′

Топката влезе във вратата на Шалке. Вратарят Фаерман беше фаулиран след изпълнение на фаул.

14′

Стърлинг слезе отляво до аутлинията след пас на Уолкър. Топката се отклони от вратаря в корнер.

10′

Пас на Агуеро  беше пресечен. Сане оставаше сам срещу вратаря.

6′

Домакините вече упражняват натиск. Техен удар в наказателното поле беше блокиран от защитата на Шалке.

3′

Първата опасна контра е за гостите. Топката беше изчистена от защитата в тъч.

1′

Клеман Турпин даде първия съдийски сигнал.

Камерън Хъмфрис Алексансър Нюбел

Пеп Гуардиола иска да предпази своите възпитаници от подценяване на Шалке 04. Испанският наставник на Манчестър Сити твърди, че не всичко е решено преди реванша за Шампионската лига.

Манчестър Сити победи Шалке 04 с 3:2 в Шампионска лига

Обрат за историята: ВАР, две дузпи и червен картон не спряха Манчестър Сити в Германия!

"Гражданите" победиха с 3:2 "кралскосините"

"Това, което се случи в първия мач, може да се случи и във втория", твърди Гуардиола. "За това не трябва да правим големи промени. Имаме работа за вършене".

Шалке има нужда от два безответни гола за да продължи напред. Минимални загуби от 0:1 и 1:2 са в полза на "гражданите" които обърнаха в последните минути, изглеждащия като загубен първи двубой в Гелзенкирхен. Тогава те спечелиха с 3:2.

Николас Отаменди, изгонен преди три седмици и Фернандиньо са наказани. Еймерик Лапорт може да се завърне с контузия на ахилеса. Кевин де Бройне и вратарят Клаудио Браво също не са на разположение на Гуардиола.

Шалке загуби от Вердер с 2:4 в петък. Даниел Калигури, Омар Маскарел и Алесандро Шопф са контузени за германския тим.

До сега във всичките 27 случаи отбор, вкарал 3 и повече гола като гост в Шампионската лига е продължавал напред. Сити има победи в последните си три сблъсъка с Шалке, като домакинството през сезон 1969-1970 е завършило при резултат 5:1. Единствената загуба на "гражданите" у дома от германски отбор е преди 5 сезона - 1:3 от Байерн.

Единствената победа за Шалке като гост в последните 9 гостувания в Шампионската лига е в Мадрид срещу Реал с 4:3.