Отборът на Манчестър Сити достигна до много драматична победа с 3:2 над Шалке 04 в първия осминафинален двубой в Шампионска лига, който се игра на "Фелтинс Арена". Два обрата, червен картон, намеса на ВАР, две дузпи и цели пет попадения зарадваха феновете, препълнили съоръжението.

Точни за "гражданите" бяха Серхио Агуеро, Лерой Сане и Рахим Стърлинг, докато за "кралскосините" се разписа на два пъти Набил Бенталеб от дузпа.

Шалке - Манчестър Сити, 2:3 (Развой на срещата по минути)

Знаменит обрат за "гражданите" в Германия

Абсолютно шеметно първо полувреме изиграха двата отбора, като първоначалните минути изобщо не предразполагаха за такъв развой на събитията. Още във втората минута, Агуеро напредна към наказателното поле и с първото си докосване опита да изпрати топката в мрежата, но защитник на домакините пресече удара му. Малко след това, след изпълнение на пряк свободен удар и многоходова атака на "гражданите", отново Серхио Агуеро засече топката с глава отблизо, но вратарят се намеси и изби кълбото в корнер.

В 16-ата минута, Де Бройне се измъкна от пазача си и от границата на пеналта реши да стреля към средата на вратата. Ферман обаче внимаваше и спаси с лекота.

Снимка 407832

Източник: БГНЕС

В 18-ата минута, "небесносините" откриха резултата. Доста любопитна ситуация доведе до попадението на "гражданите", тъй като имаше фаул в атака, който позволи на играчите на гостите бързо да напреднат към наказателното поле, където Ферман допусна груба грешка и остави абсолютно непокрит Агуеро, който се разписа на празна врата - 1:0. Главният рефер се консултира с колегите си от видео стаята и те също бяха категорични, че голът трябва да бъде зачетен.

В 25-ата минута, бърза контраатака позволи на Марк Ут да остане сам срещу Едерсон, след като премина успешно през двама защитници на "гражданите", и необезпокояван да стреля към вратата, но топката профуча покрай страничния стълб. След половин час игра, Де Бройне изпълни пряк свободен удар, но не успя да изненада Ферман след директния обстрел и той улови топката.

Снимка 407831

В 34-ата минута, играта беше прекъсната за близо пет минути, тъй като главният рефер не можеше да вземе окончателно решение дали да отсъди дузпа в полза на "кралскосините" заради игра с ръка на Отаменди в наказателното му поле. След дълга беседа с колегите си от ВАР и разговор с капитаните на двата отбора, съдията все пак позволи на германците да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Набил Бенталеб, който не сгреши от бялата точка, изравнявайки за 1:1.

Само девет минути по-късно, арбитърът отсъди втора дузпа за домакините. Този път решението му не бе поставяно под въпрос, тъй като Фернандиньо задържа Салиф Сане в пеналтерията, заради което получи и жълт картон. С изпълнението отново се нагърби Банталеб, който отново прониза вратата на Едерсон, правейки пълен обрат за Шалке още на почивката - 2:1.

Снимка 407843

След подновяването на играта, противно на резултата, "гражданите" бяха далеч по безлични в представянето си и темпото значително поспадна. В 56-ата минута, Илкай Гюндоган получи хубаво подаване на ръба на наказателното поле и веднага шутира към вратата, но топката премина покрай лявата греда. Ситуацията за англичаните се влоши още повече, след като в 68-ата минута, Отаменди получи втори жълт и съответно червен картон заради грубо нарушение срещу Бургщалер.

В 77-ата минута, Бернардо Силва успя да си осигури нужното пространство, освобождавайки се от защитата на "кралскосините", и след много хубав рейд стреля мощно към вратата, но топката прелетя високо над напречната греда.

Снимка 407842

Въпреки численото си преимущество, Шалке 04 не успя да се възползва и да отбележи поне още едно попадение, което пък позволи на Манчестър Сити да изравни. В 85-ата минута, Лерой Сане се разписа още с появата си на терена. Нападателят изпълни по брилянтен начин пряк свободен удар, насочвайки топката от фаула към неспасяемия горен десен ъгъл на вратата на Ферман - 2:2. Това обаче не бе всичко за този мач. В 90-ата минута, Рахим Стърлинг донесе победата на "гражданите", след като овладя топката след много дълъг, точен пас на Едерсон и с лекота преодоля Ферман за 3:2, с което бе оформен и крайният резултат.