Отборът на Манчестър Сити спечели и последния си двубой от тазгодишното издание на груповата фаза в Шампионската лига. Комбинацията от младост и опит даде ефект и така "гражданите" на Пеп Гуардиола надвиха Севиля с 3:1. Постижението им се оказа още по-сладко, след като дойде с пълен обрат. Попадението на Рафа Мир беше заличено от головете на Алварес, Марез и 17-годишния дебютант Люис.

Реал (Мадрид) - Селтик 5:1 в мач от Шампионската лига

Реал (Мадрид) финишира на първо място в група F след разгром

"Кралете" разбиха Селтик с 5:1

Въпреки направените множество рокади от Пеп Гуардиола, домакините отново бяха по-опасният тим на терена. В самото начало "гражданите" осъществиха сериозна преса в наказателното поле на Севиля, а това доведе до грешка на вратаря Ясин Бону. "Небесносините" моментално можеха да я накажат, но Коул Палмър стреля в аут.

Няколко минути по-късно Рубен Диаш се оказа най-съобразителен при статично положение, ала насочването му с глава не донесе безпокойство за севилци.

Така се стигна до 31-ата минута, в която селекцията на Хорхе Сампаоли изненадващо поведе. Иско завъртя отлично от корнер, а Рафа Мир се извиси над всички, за да отправи неспасяем удар в малката мрежа на замръзналия при този максимално акуратен изстрел Щефан Ортега.

В 52-ата минута Манчестър Сити изравни, но акцентът определено падна върху авторът на гол Рико Люис. Едва на 17 години дебютантът съумя да се разпише в големия турнир. Крайният бранител получи извеждащо подаване от Хулиан Алварес, след което стреля неспасяемо във вратата на Боно.

Мароканецът все се реваншира с изявите си малко по-късно, осъществявайки двойно спасяване при последователни удари на Рубен Диаш и Хулиан Алварес.

Снимка 593481

Източник: EPA/БГНЕС

В 70-ата минута Хосеп Гуардиола предприе смяна, като в игра влезе Кевин Де Бройе, а теренът отстъпи Палмър. Появата на белгиеца веднага даде ефект, а извеждащото му подаване към Алварес, беше завършено по оптимален начин в мрежата на опонентите.

Комбинацията от опит и младост бързо издейства на Ман Сити и трети гол в тяхна полза. Алварес пусна леко вляво за Рияд Марес, който демонстрира класа и реализира с лекота за крайното 3:1.

На второ място в група G завърши Борусия (Дортмунд), като вестфалци направиха 1:1 с ФК Копенхаген по същото време. За Севиля остава продължаване в плейофите на любимия им турнир Лига Европа.

Ювентус - ПСЖ 1:2 в мач от Шампионската лига

ПСЖ надви Ювентус, но изненадващо не спечели група Н заради головото избухване на Бенфика