Манчестър Сити записа разгромна победа над Севиля в мач от група G Шампионската лига, игран на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

"Граданите" се наложиха с 4:0, а над всички отново бе Ерлинг Халанд, който вкара 2 гола. Така новото попълнение на Сити вече има 12 гола от 6 мача.

"Гражданите" очаквано натиснаха от самото начало срещу намиращите се в сериозна криза андалусийци, но първите им три изстрела бяха неточни.

Интересното е, че Севиля отправи само един точен удар за целия мач, срещу девет снаряда в рамката на вратата за "гражданите".

Реал (Мадрид) победи Селтик с 3:0 в Шампионска лига

Реал без проблеми на старта, Бензема се контузи, а Азар блесна

Не е ясно доколко сериозна е травмата на нападателя

В 20-ата минута Фил Фодън чукна за Кевин Де Бройне отдясно и прострелното центриране на белгиеца беше засечено от головата машина Ерлинг Халанд.

В 58-ата минута Фил Фодън завърши бърза контраатака с прецизен шут с левия крак.

Само две минути по-късно Халанд направи добавка отблизо, за да направи резултата класически.

В добавеното време на празна врата се разписа и защитникът Рубен Диаш.